Чи є державні підприємства менш прибутковими за приватні?

Це дослідження має на меті визначити, чи є державні підприємства менш прибутковими за приватні, а відповідно, чи виправдане їх володіння з точки зору досягнення фінансових цілей.
Держава може володіти підприємствами з двома основними цілями. Перша, фінансова, пов’язана із отриманням прибутку на вкладений капітал, друга — виконання певної соціальної місії.
Якщо держава володіє підприємствами з метою отримання прибутку, то норма прибутковості має бути не нижче аналогічної прибутковості, яку генерують приватні підприємства. Ця прибутковість може бути нижчою з двох причин — субсидіювання виконання другої цілі, пов’язаної із соціальною місією, або через загальну неефективність підприємства.

Дослідження показують, що в Європейському союзі державні підприємства є менш прибутковими за приватні у всіх галузях. Наше дослідження українських підприємств показує, що вони також заробляють менше, якщо вони знаходяться у власності держави. Зокрема, за нашими розрахунками у 2016 році держава недоотримала 4,93 млрд грн від державних підприємств.
Дані для дослідження надані компанією Youcontrol.
Отже отримання прибутку не може бути достатнім обґрунтуванням, коли мова йде про володіння державними підприємствами в Україні.

Файли для завантаження
штрих

Контактна особа

штрих

Підписуйтесь на розсилку штрих