Анонс дослідження: Якою має бути політика державної власності на підприємства в Україні?

У 2016 році в Україні було 3444 державних підприємства. За даними Міністерства економічного розвитку та торгівлі 376 із них заплановано залишити у державній власності. За якими саме критеріями Міністерство визначало чи потрібно підприємство приватизувати, ліквідувати чи лишити у державній власності не відомо.

Згідно з рекомендаціями Організації економічної співпраці та розвитку держава може володіти підприємством передусім для задоволення суспільних потреб. Вона має оцінити та визначити мету роботи для кожного свого підприємства.

В аналітичній записці «Якою має бути політика державної власності на підприємства в Україні?» ми аналізуємо досвід Фінляндії, Швеції, Норвегії, Нідерландів – країн, які сформулювали політику власності для своїх державних підприємств. Ці країни визначили низку обґрунтувань чому їм потрібні підприємства у державній власності. Ми спробуємо з’ясувати які із них можливо застосувати в Україні.

Окрему увагу при аналізі ми приділили підприємствам Чорнобильської зони (оскільки їх робота спрямована на ліквідацію наслідків аварії на ЧАЕС) та космічної галузі (оскільки деякі із космічних підприємств займаються національною обороною).

Мета дослідження – визначити які із підприємств, що заплановано залишити у державній власності, все ж таки варто приватизувати, та запропонувати підхід до формування політки державної власності на підприємства.

Для цього ми визначимо категорії обґрунтування для 376 підприємств, які заплановано залишити у державній власності. Ті підприємства, що не підпадають під жодну з категорій, ми пропонуємо приватизувати.

З визначених обґрунтувань державної власності на підприємства в Україні ми пропонуємо скласти політику власності, що відповідатиме рекомендаціям ОЕСР.

Файли для завантаження
штрих

Контактна особа

штрих

Підписуйтесь на розсилку штрих