fbpx

Влада через РНБО оголошує торги з олігархами

12 Травня 2021
Поділитись

Влада в особі Ради нацбезпеки й оборони намагається збільшити політичний капітал. Заява Олексія Данілова про те, що нарахували 13 олігархів у країні, означає початок торгів із ними, намагання розпочати переговори.

Про це сказав Gazeta.ua виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський.

“Тема є важливою, бо бачимо, що політики змінюються, а олігархи за їхніми спинами залишаються ті самі. І ті олігархи, хто мають у власності фізичні активи, як Ахметов і Пінчук, що заробляють найбільше на впливі на регулюванні державної політики, так і такі як Коломойський, що заробляють на доступі до державних підприємств і кредитуванні на них. Обидві категорії стримують розвиток економіки, зростання добробуту громадян. Те, що про них говорять, зрозуміло для виборців і подібна атака на цих осіб буде сприйнята добре”, – розповів економіст.

“Статки Ахметова найбільшою мірою залежать від цін на продукцію металургії. Тоік було швидке зростання цін на залізну руду, потім метал і це дало Ахметову додаткову оцінку бізнесу, а не те, що отримав якісь нові активи чи преференції. Цього року тенденція продовжується”, – пояснив Вишлінський.

Держава обмежуватиме вплив на медіа.

“Вплив на політику здійснюється через контрольні телеканали. Тому через РНБО тиснутимуть на це. Але чи знайдуть дієвіший інструмент боротьби з олігархами, невідомо. У правовому полі вони добре захищені”, – підсумував директор ЦЕС.

Повний матеріал читайте на Gazeta.ua

X