До чого призведе підвищення “мінімалки” в Україні?

31 Серпня 2020
Поділитись

Мінімальна зарплата на 2021-й рік може становити понад 6 тисяч грн.
Таке підвищення заробітної плати майже на 30% збільшить інфляцію та споживчий попит. А також дуже знизить мотивацію компаній інвестувати, адже через збільшення мінімальної зарплати зростуть податки. Підприємства будуть змушені платити підвищений Єдиний соціальний внесок.
До того ж, самі по собі збільшені зарплати — це також витрати. Тобто ті кошти, які могли бути спрямовані на інвестиції у 2020 році, будуть спрямовані на проїдання. Це є основою проблемою ідеї підвищення мінімальної зарплати.
Пропозиція збільшити мінімальну зарплату темпом 30% у 2021 році, а потім лише по 7% у 2022 році та 2023 році виглядає як спроба показати “покращення життя вже сьогодні” коштом майбутнього України. Ми рекомендуємо зняти частину зростання на 30% у 2021 році та розподілити його на 2022-2023 роки, де збільшення “мінімалки” планується набагато меншим темпом. Це дасть змогу уникнути шоку для економіки у 2021 році та водночас забезпечити передбачувану перспективу перегляду мінімальної зарплати з тим самим кінцевим результатом.
В нашому новому подкасті спробували розібратись в новому макроекономічному прогнозі разом з Марією Репко, заступницею виконавчого директора ЦЕС та Сергієм Ніколайчуком, головою департаменту макроекономічних досліджень інвестиційної групи ICU.

Мінімальна зарплата на 2021-й рік може становити понад 6 тисяч грн.

Таке підвищення заробітної плати майже на 30%…

Posted by Центр економічної стратегії / Centre for Economic Strategy on Monday, August 17, 2020

X