Плани нового уряду відповідають баченню ЦЕС щодо пріоритетних економічних реформ

3 Вересня 2019
Поділитись
Прес-реліз Плани уряду відповідають пріоритетам ЦЕС Завантажити Прес-реліз Плани уряду відповідають пріоритетам ЦЕС (242.96 KB)

Оголошені плани уряду щодо швидкого відкриття ринку землі, перезапуску великої приватизації, створення Служби фінансових розслідувань, легалізації гральних закладів і видобутку бурштину, завершення валютної лібералізації, перезапуску Вищої кваліфікаційної комісії суддів, лібералізації ринку локомотивної тяги — це важливі кроки для прискорення економіки та збереження макростабільності. Вони співпадають з порядком денним ЦЕС для нового уряду, який був презентований в липні. 

Повна імплементація цих реформ може принести збільшення доходів українського бюджету. Згідно з дослідженням ЦЕС, відкриття ринку сільськогосподарської землі дасть бюджету 12,4 млрд дол США одноразово і приноситиме додаткові 52 млн дол США щорічно, продаж 53 запропонованих до продажу держкомпаній — 4,2 млрд дол США (при поточному рівні верховенства права), а виведення з тіні видобутку бурштину, вирубки лісу, грального бізнесу — за грубими оцінками у розмірі 0,2-0,4 млрд дол США.

Для того, щоб ці кроки дали повноцінний результат, важливо утримати макроекономічну стабільність в країні — зберегти незалежність НБУ, проводити відповідальну бюджетну політику та не допускати відмови від раніше взятих на себе зобов’язань перед міжнародними фінансовими організаціями.

Найкращим індикатором макроекономічної стабільності буде підвищення рейтинговими агентствами кредитного рейтингу України. 

Для цього у порядку денному нової влади мають бути розумна взаємодія уряду з НБУ, отримання Україною національного режиму з країнами ЄС для ринку фінансових послуг, чесність, професійність та спроможність правоохоронної системи на усіх ланках: слідство, прокуратура, суди, судові виконавці, а також утримання дефіциту бюджету у жорстких рамках не більше 2.5%. 

X