fbpx

Анонс публічної дискусії на тему «ЗНЯТТЯ ВАЛЮТНИХ ОБМЕЖЕНЬ ТА ЛІБЕРАЛІЗАЦІЯ РУХУ КАПІТАЛУ: ЯК І КОЛИ?»

8 Жовтня 2015
Поділитись

12 жовтня 2015 року

Центр економічної стратегії та Національний банк України запрошують експертів на публічну дискусію на тему «ЗНЯТТЯ ВАЛЮТНИХ ОБМЕЖЕНЬ ТА ЛІБЕРАЛІЗАЦІЯ РУХУ КАПІТАЛУ: ЯК І КОЛИ?». Захід відбудеться 12 жовтня 2015 року у прес-центрі Українського кризового медіа центру (адреса: Український дім на Європейській площі, вул. Хрещатик, 2, Київ) з 15:30 до 17:30.

В Україні валютне регулювання базується на застарілому Декреті КМУ від 1993 року, який не відповідає сучасним світовим практикам, перешкоджає розбудові валютного ринку, інструментів хеджування, функціонуванню трансмісійного механізму монетарної політики та проголошеному НБУ переходу до інфляційного таргетування. Більш того, тривалий час економічні агенти змушені працювати в умовах жорстких валютних обмежень, запроваджених НБУ. Для того, щоб зняття короткострокових обмежень, а, головне, подальша лібералізація чинного валютного регулювання не вплинули негативно на курс національної валюти та стабільність фінансового сектору, потрібно мати чіткий план дій, прив’язаний до настання певних умов, та стратегію лібералізації руху капіталів на більш тривалу перспективу.

Центр економічної стратегії проаналізував світові практики та українську ситуацію, і підготував аналітичну записку щодо раціонального бачення принципів та стратегії лібералізації руху капіталів. Ціна помилки, як при збереженні статус-кво, так і при прийнятті невірних рішень, може бути дуже високою. Тому, з метою вироблення максимально можливої спільної експертної позиції, надання рекомендацій владі, Центр економічної стратегії та Національний банк України ініціюють проведення публічної дискусії за участю представників державної влади (НБУ, Міністерство фінансів, МЕРТ, ДКЦПФР), економістів, науковців, експертної спільноти та преси.

Формат публічної дискусії:

1. Презентація результатів дослідження «Зняття валютних обмежень та лібералізація руху капіталу: як і коли?», Марія Репко, заступник директора Центру економічної стратегії
2. Олег Чурій, Заступник Голови Національного банку України
3. Роман Сульжик, Голова Наглядової ради Національного депозитарію України
4. Артем Рафаелян, EasyBusiness
5. Коментарі, питання та відповіді
6. Підбиття підсумків

Якщо ви бажаєте взяти участі в цьому заході, просимо зареєструватися до 12:00 12 жовтня 2015 року, надіславши лист-підтвердження на електронні адреси press@bank.gov.ua та office@ces.org.ua. Остаточна реєстрація відбувається за місцем проведення заходу.

X