fbpx

Коротко про головне у проекті бюджету-2019

24 Вересня 2018
Поділитись
Аналітичний бріф (pdf) Завантажити Аналітичний бріф (pdf) (173.11 KB)

Наступний рік для українського уряду обіцяє бути нелегким – потрібно пройти період пікового боргового навантаження на тлі виборів і реформ. Це практично не залишає місця для маневрів, як перед виборцями, так і перед кредиторами. І стримані темпи росту показників урядового проекту бюджету на 2019 рік є тому свідченням.

«Загалом бюджет виглядає стриманим. Вірогідно, його писали у розрахунку на співпрацю із Міжнародним валютним фондом, і витрати та доходи в ньому оцінено досить консервативно. Високий рівень витрат на обслуговування та погашення боргів не дозволяє зменшувати податкове навантаження, обмежує можливості для росту бюджетних витрат та несе ризики рефінансування», – наголосили аналітики Центру економічної стратегії за результатами аналізу проекту Закону про Державний бюджет України на 2019 рік.

Серед ризиків для реалізації бюджету аналітики називають можливе недовиконання в частині фінансування дефіциту через значні потреби у рефінансуванні боргів та оптимістичні очікування від приватизації. З боку видатків є ризик недооцінки необхідних витрат для фінансування субсидій на оплату послуг ЖКГ у разі підвищення цін на газ.

 

X