Анонс дослідження: “Чого очікують українці від приватизації держпідприємств?”

У 2018 році уряд розпочав процес продажу українських державних підприємств приватним інвесторам. Позитивні ефекти від приватизації беззаперечні. Це інвестиції, зростання економіки, добробуту громадян, звільнення державних підприємств від корупції. Однак, певний негатив історичного досвіду початку незалежності нашої країни все ще залишається у сприйнятті українців.

Що думають про приватизацію державних підприємств українці – працівники та непрацівники державних підприємств дослідив Центр економічної стратегії у рамках проекту «Приватизація: регіональний контекст».

Результати дослідження свідчать: більше половини опитаних вважають приватну власність більш ефективною за державну. Зокрема, опитані згадують вищу прибутковість, більші можливості для модернізації, нові капіталовкладення, підвищення кваліфікації спеціалістів, інвестиції в людський капітал, скорочення «роздутого штату». Однак і працівники держпідприємств, і не працівники вбачають низку ризиків від приватизації, наприклад, ризик банкрутства приватних підприємств без державної підтримки, менші надходження до бюджету, незахищеність та скорочення персоналу, зменшення соцпакету.

Дослідження проведене методом фокус-груп у цільових містах-містах розташування великих об’єктів приватизації – Київ, Запоріжжя, Харків, Одеса/Южний.

На основні дослідження будуть розроблені рекомендації для посилення підтримки процесу приватизації громадянами України.

Дослідження презентоване у Києві та містах розташування великих об’єктів – Запоріжжі, Одесі, Харкові.

Файли для завантаження
штрих

Контактна особа

штрих

Підписуйтесь на розсилку штрих