Cпільні дослідження та дебати із органами влади

Центр економічної стратегії ініціює проведення спільних досліджень та дебатів із органами влади з метою вдосконалення механізму взаємодії між громадянським суспільством та державою.
Проект суспільних досліджень має стати частиною побудови діалогу з органами виконавчої влади (Секретаріат Кабінету Міністрів України та Міністерство Фінансів України ) на теми, пріоритетні для уряду у 2019 році.

В рамках проекту плануємо посилити публічний дискурс щодо необхідності проведення реформ (оплати праці в секторі державного управління, бюджетного планування, земельної реформи, приватизації та державної власності банків) через актуалізацію теми для медіа та посилення активістами суспільного тиску. Як наслідок, очікуємо активізацію впровадження реформи політиками та пришвидшення реалізації цих реформ.
Плануємо наступні теми спільних досліджень:

  • Дослідження Реформа оплати праці державних службовців (партнер/бенефіціар – Секретаріат Кабінету Міністрів України)

Реформа державного управління є однією з нагальних структурних реформ в Україні. Реформа оплати праці в секторі державного управління є складовою всього комплексу структурних змін у секторі в цілому. Метою нашого дослідження є запропонувати способи удосконалення чинної̈ системи оплати праці в секторі державного управління, які не викликатимуть значного збільшення бюджетних видатків, натомість дадуть змогу стимулювати працівників сектору до ефективнішої̈ роботи.

  • Дослідження Середньострокове цільове бюджетне планування (партнер/бенефіціар – Міністерство Фінансів), та
  • Дослідження Ефективності видатків бюджету за функціональними напрямками (партнер/бенефіціар – Міністерство Фінансів)
  • Аналітична підтримка Впровадження стратегії розвитку державних банків (партнер/бенефіціар – Міністерство Фінансів)

Масштабного та системного перегляду функцій держави та, відповідно, державних видатків в Україні досі не відбувалося, хоча світовий досвід свідчить: чітке визначення пріоритетних напрямків державних видатків та підвищення їх ефективності посилює економічне зростання, підвищує якість державних послуг та стійкість державних фінансів Метою досліджень є узгодити мету та цілі бюджетних програм із середньостроковими цілями уряду, та збільшити фінансування пріоритетних для уряду напрямків через розумний перегляд бюджету (на противагу простому пропорційному скороченню всіх видатків). В межах ініціативи Міністерства фінансів про запровадження регулярного і детального звітування про основні показники діяльності банків, дослідження надасть незалежну експертизу для впровадження ними “Засад стратегічного реформування державного банківського сектора”, виконання індивідуальних стратегій, а також про роботу з портфелями проблемних активів.

В рамках проекту, ЦЕС планує провести дебати iз запрошенням представників органів влади, органів місцевого самоврядування, експертів та медіа:

Відповідно до опитування, яке проводив ЦЕС в рамках проекту «Критичне мислення проти популізму», лише 16% населення підтримують приватизацію (тоді як 47% нічого не знають про цю реформу), і 23% населення підтримує земельну реформу (тоді як а 29% нічого не чули про реформу). Низький суспільний запит на проведення цих реформ зменшує вірогідність їх реалізації. Водночас опитані економісти одностайні у необхідності проведення цих реформ. На нашу думку, важливо популяризувати ці реформи та пояснювати суспільству їх позитивні наслідки. Дебати створять можливість ще раз привернути увагу до необхідності впровадження цих реформ, а також обговорити їх оптимальний дизайн для отримання максимального виграшу для стейкхолдерів.

 

Sweden_logotype_vidro

Проект здійснюється в рамках проекту «Проведення спільних досліджень та дебатів із органами влади з метою вдосконалення механізму взаємодії між громадянським суспільством та державою» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» (МФВ) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.

Файли для завантаження
штрих

Контактна особа

штрих

Підписуйтесь на розсилку штрих