Анонс дослідження “Як зробити тариф на електроенергію справедливим?”

Передача, розподіл та збут електроенергії є сферою природної монополії та вимагає відповідного регулювання з боку незалежного регулятора. В Україні таку функцію виконує Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, яка встановлює тарифи та схвалює інвестиційні програми ліцензіатам.

З 2013 року ринок електроенергетики України зазнав низку істотних зовнішніх шоків, які потребували швидких відповідей та змін нормативно-правових актів та регуляторної бази галузі. На даному етапі становлення регулювання сектору є можливість провести ревізію принципів тарифоутворення на електроенергію, зокрема, RAB-регулюванню та застосуванню формули Rotterdam +.

Для досліждення та усунення наявних ринкових викривлень, Центр економічної стратегії:
– розглядає особливості організації ринку видобутку енергоносіїв та імпорту в Україну;
– проводить порівняльний аналіз досвіду інших країн щодо застосування аналогічних інструментів регулювання;
– надає рекомендації щодо необхідних змін методології розрахунків, аби зробити тарифи на електроенергію справедливими для її користувачів.

Внаслідок зміни принципів формування тарифів в бік їхнього зменшення, знизиться вартість виробництва одиниці продукції, що може справити вагомий вплив на прискорення економічного зростання в Україні.

Файли для завантаження
штрих

Контактна особа

штрих

Підписуйтесь на розсилку штрих