Незалежні наглядові ради — необхідна умова зниження ризиків політичного впливу на діяльність державних банків

Коментар заступника Центра економічної стратегії Дмитра Яблоновського щодо відхилення Верховною Радою України законопроекту №7180 (про особливості управління державними банками).

Сьогодні народні депутати відмовились продовжити реформу корпоративного управління державними банками. Законопроект 7180, запропонований Кабінетом міністрів України, не був підтриманий Парламентом.

Запровадження якісного корпоративного управління у державних банках, зокрема через створення незалежних наглядових рад, було одним із пріоритетів ще попередньої редакції стратегії розвитку державного банківського сектору, оприлюдненої на початку 2016 року. Але необхідний для створення незалежних наглядових рад в державних Ощадбанку та Укрексімбанку закон досі не прийнятий. Незважаючи на те, що і Міністерство фінансів, і ТОП-менеджмент державних банків неодноразово публічно його підтримували, закон не знайшов достатньої підтримки серед депутатів. Зокрема, із фракції «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА» за те, щоб взяти його за основу, проголосувало 89 із 135 депутатів, із фракції «НАРОДНОГО ФРОНТУ» 50 із 80.

Створення незалежних наглядових рад у державних банках дозволить знизити ризики політичного впливу на їх операційну діяльність.  Воно також є однією із передумов проведення успішної приватизації державних банків, яка, в свою чергу, дозволить зменшити ризики володіння державними банками.

Ми сподіваємось на повторне внесення законопроекту та більш одностайну його підтримку з боку депутатів.

Назад до розділу "Події"
Файли для завантаження
штрих

Контактна особа

штрих

Форма реєстрації для участі

штрих

Усі поля обов'язкові для заповнення