fbpx

Наглядова рада

Томаш Фіала, голова Наглядової ради 

Томаш Фіала, генеральний директор інвестиційної компанії Dragon Capital, має понад 20-річний досвід роботи на європейських фондових ринках. У 1994 році, навчаючись у Празькому університеті економіки, Томаш почав кар’єру інвестиційного банкіра в Bayerische Vereinsbank у Празі.
Наступного року він перейшов на роботу в Wood&Co, провідний інвестиційний банк у Центральній та Східній Європі. Через рік Томаш дістав призначення в Україну, де створив та очолив регіональний офіс Wood&Co.


Під його керівництвом компанія стала найбільшим гравцем на українському фондовому ринку. Після фінансової кризи 1998 року Томаш працював у варшавському офісі Wood&Co, де організував відділ інтернет-трейдинга. В 2000 році він повернувся до Києва та ініціював створення Dragon Capital.

Томаш очолює компанію з моменту її заснування. Нині Dragon Capital є найбільшою інвестиційною компанією в Україні та надійним фінансовим радником міжнародних та локальних клієнтів. Томаш входить до складу Ради директорів кількох компаній, зокрема фонду Dragon-Ukrainian Properties & Development plc, акції якого котируються на Лондонській фондовій біржі (AIM). Два роки поспіль Томаш був визнаний «найкращим топ-менеджером України» за версією рейтингу «ТОП-100» видавництва «Экономика» (2009-2010 рр.).

Протягом 2010-2015 рр. Томаш займав посаду Президента Європейської Бізнес Асоціації (EBA) – провідної організації міжнародного бізнесу в Україні, що об’єднує понад 900 компаній, в яких працюють більше мільйона осіб. Його було знову обрано на цю посаду в 2016 р. У 2011 році він отримав нагороду від KyivPost за «особистий внесок у розвиток бізнесу в Україні та високі досягнення протягом 10 років».
В жовтні 2016 року Томаша було обрано членом Правління Transparency International Україна – антикорупційної організації, яка присутня більш ніж у 100 країнах світу.

Олена Білан,
член Наглядової ради

Олена Білан має понад 10 років досвіду роботи в сфері макроекономічного аналізу та прогнозування. За результатами опитування міжнародних інвесторів Thomson Reuters Extel Survey в 2013 і 2014 роках, Олена входить до трійки найкращих аналітиків на українському фінансовому ринку. З 2009 року посідає посаду головного економіста компанії Dragon Capital та відповідає за аналіз розвитку української економіки, розробку макропрогнозів та оцінку ситуації на борговому та валютному ринках.

З 2006 року працювала в команді Dragon Capital економістом/аналітиком ринку облігацій. До цього декілька років працювала в аналітичному центрі Інститут економічних досліджень та політичних консультацій та інвестиційному фонді SigmaBleyzer.

У 2002 році Олена Білан отримала ступінь магістра економіки за міжнародною програмою EERC при Києво-Могилянській академії (нині Київська школа економіки), а також ступінь спеціаліста комп’ютерних наук Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут».

Ярина Ключковська,
член Наглядової ради

Ярина – фахівець із більш як 20-літнім досвідом, Ярина спеціалізується на стратегії комунікацій, комунікації керівників, кризовій комунікації та комунікації змін. Більшу частину своєї кар’єри вона провела, очолюючи комунікаційні підрозділи великих міжнародних компаній, у тому числі, Microsoft Ukraine, Group DF, UMC (тепер – МТС Україна) та Metro Cash & Carry Ukraine. Протягом року вона працювала у Benjamin Group / BSMG Worldwide (зараз – Weber Shandwick), провідній PR-агенції у Кремнієвій Долині, США. У 2014 році Ярина долучилася до створення і запуску Українського кризового медіа-центру.

Вона також консультувала десятки керівників компаній та чиновників високого рангу, зокрема була радником Міністра економічного розвитку і торгівлі України Айвараса Абромавичуса. Ярина отримала ступінь магістра культурології в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» та магістра з масових комунікацій в San José State University (США). Вона була одним із засновників UAPR (Української Асоціації зі зв´язків з громадськістю та очолювала її правління у 2007-2008 У 2011 році журнал Media Marketing Review назвав її одним із 10 найкращих PR-директорів України. Ярина є автором понад десятка навчальних програм з комунікацій для фахівців та керівників організацій. З 2001-го року Ярина викладає комунікації у провідних бізнес-школах України, і зараз є викладачем Львівської бізнес-школи та Школи управління Українського католицького університету.

Іван Міклош, член Наглядової ради

Іван Міклош – віце-прем’єр-міністр та міністр фінансів Словацької Республіки (2002-2006 та 2010-2012 рр.), віце-прем’єр-міністр з економічних питань (1998-2002 рр.), міністр приватизації (1991-1992 рр.). Іван Міклош є співзасновником словацького аналітичного центру MESA10, який він очолював у 1992-1998 роках.
Протягом 2006-2010 рр. та 2012-2016 рр. – член Парламенту. У 2014 році Івана було призначено на посаду президента MESA10.
У 2014 році Іван став членом Міжнародної дорадчої ради, що сприяє впровадженню реформ в Україні, а також членом дорадчої ради платформи VoxUkraine.

До квітня 2016 року Міклош був головним радником Міністра фінансів України, а також радником Міністра економічного розвитку та торгівлі України. З квітня 2016 року до серпня 2019 Іван був головним радником Прем’єр-міністра України з економічних питань. З листопада 2019 року також займає посаду радника з економічних питань вже в новопризначеного Прем’єр-міністра. Він також є головою Стратегічної групи радників з підтримки реформ в Україні (SAGSUR), а також співзасновником Центру економічної стратегії.

Іван Міклош – одна з ключових фігур економічної трансформації Словаччини. Він активно долучився до вступу Словацької Республіки в Організацію економічного співробітництва та розвитку (OECD), започаткував всебічну та ефективну податкову реформу, упроваджував план дій щодо економічної реструктуризації та фінансової консолідації. Другий уряд Мікулаша Дзурінди (2002-2006 рр.) має репутацію команди відданих реформаторів, які домоглися скорочення дефіциту державного бюджету та реалізували складну програму структурних реформ (податкової, соціальної та пенсійної сфер, охорони здоров’я, державних фінансів, ринку праці). Саме за ці реформи відповідав Іван Міклош, і саме завдяки їм Словаччина змогла приєднатися до єврозони в 2009 році. В 2004 році журнал «Euromoney» визнав Івана Міклоша найкращим міністром фінансів року, одночасно у рейтингу Світового банку «Ведення бізнесу» його назвали головним бізнес-реформатором. Іван є автором публікацій «Book of reforms» (2005) та «Rewriting the Rule» (2001), а також десятків інших досліджень та статей у різних спеціалізованих та суспільно-політичних виданнях.

Роман Сульжик,
член Наглядової ради

Роман Сульжик має понад 20 років професійного досвіду в сфері міжнародних ринків капіталу. В 2019 став незалежним членом ради директорів ПриватБанку. У 2015-2016 роках очолював Наглядову раду “Національного депозитарію України”. З квітня 2012 року обіймав посаду керуючого директора по ризиках «Московської біржі».
З 2008 по 2011 роки обіймав посаду директора підрозділу торгівлі строковими фінансовими інструментами в Deutsche Bank у Москві.

З 2000 по 2008 роки працював у банку JP Morgan Chase у Нью-Йорку і Лондоні на посаді віце-президента. Брав участь у створенні системи ризик-менеджменту, займався торгівлею деривативами. З 1995 по 2000 роки працював в IT-підрозділах низки технологічних компаній у Нью-Йорку.

Роман має ступінь MBA, яку отримав у New York University Stern School of Business, також закінчив Leeds University, Computer Science & Mathematics.

X