fbpx

“Поганий сигнал для інвесторів і бізнесу”. Гліб Вишлінський про держконтроль цін на пальне

17 Травня 2021
Поділитись

Виконавчий директор ЦЕС Гліб Вишлінський коментує рішення уряду ввести граничні торговельні націнки на паливо на період дії карантину.

За словами Гліба, нова влада вперше за час своєї роботи зіткнулася зі звичною для українських урядів проблемою зростання цін.

“Рік тому Данило Гетьманцев говорив, що в нас дуже низька інфляція, нам потрібна інфляція 10% і більше, щоб стимулювати економіку. А тепер неочікувано для них з’ясувалося, що люди в Україні дуже погано ставляться до зростання цін, адже в них сформувалося сприйняття, що погані люди, влада, олігархи хочуть забрати в них чесно зароблені зарплати. Тому це призводить до того, що дуже швидко починає знижуватися підтримка та довіра до відповідної влади. Відповідно, малодосвідчена влада починає на це реагувати дуже різко і простими рішеннями. Якщо ціни зростають, то треба наказати їм не зростати”, — пояснив експерт.

Він наголосив, що такі дії сигналізують інвесторам та бізнесу, що влада є слабкою та непередбачуваною. Також йдеться й про більші ризики для інвестування.

“Як показує український досвід, це закінчується скандалами, дефіцитами та скасуванням цих рішень. Але загалом це – поганий сигнал, так само як і ручне встановлення ціни на газ навесні. Для подібних рішень є Антимонопольний комітет, який має виконувати свою функцію і забезпечувати, аби не було картельних змов”, — зауважив Гліб Вишлінський.

Експерт наголосив, що зараз у всьому світі починаються хвилі інфляції і найкраще, що може зробити українська влада — це виконати зобов’язання за програмою з МВФ: “Це призведе до посилення гривні. Відповідно, якщо гривня посилюється, то це означає, що ціни на імпортні товари стабілізуються чи знижуються”, – пояснив він.

“Якщо ще трохи підвищити облікову ставку, це зробить гривню ще більш привабливою для вкладень й пригальмує зростання цін на всі товари без будь-яких адміністративних втручань”, — підсумував Вишлінський.

Повний матеріал читайте на Суспільному.

X