Центр економічної стратегії вітає реформу корпоративного управління у держбанках

Центр економічної стратегії вітає прийняття Верховною Радою за основу та в цілому Закону України «щодо удосконалення функціонування фінансового сектору в Україні». Цей документ дасть потужний поштовх приведенню стандартів корпоративного управління у державних банках до міжнародних стандартів, адже він запроваджує інститут незалежних наглядових рад для державних банків.

«Створення незалежних наглядових рад у державних банках дозволить знизити ризики політичного впливу на їх операційну діяльність. Воно також є однією із передумов проведення успішної приватизації державних банків, яка, в свою чергу, дозволить зменшити ризики володіння ними», – прокоментував поступ у реформі держбанків заступник виконавчого директора Центру економічної стратегії Дмитро Яблоновський.

Створення незалежних наглядових рад допоможе вберегти банки від ризиків політичного впливу, які можуть проявлятися в кредитуванні бізнесів, пов’язаних з політиками, активного кредитування державних підприємств, використання держбанків для покриття дефіциту держбюджету. Крім того, реформа корпоративного управління також може зробити держбанки більш привабливими в очах потенційних інвесторів.

Центр економічної стратегії, як і раніше, виступає за повну приватизацію держбанків. У свою чергу, реформа корпоративного управління може допомогти в залученні стратегічних інвесторів для такої приватизації.

Більше про можливості для реформування державного банківського сектору у аналітичній записці “Що робити державі зі своїми банками?”

Назад до розділу "Події"
Файли для завантаження
штрих

Контактна особа

штрих

Форма реєстрації для участі

штрих

Усі поля обов'язкові для заповнення