fbpx

30 міністрів економіки за 30 років: чому на цій посаді не затримуються?

4 Листопада 2021
Поділитись

За останні 30 років  в Україні змінилось 30 міністрі економіки. Для порівняння: за цей же час змінилося 19 міністрів фінансів. На цій посаді люди затримуються недовго — максимальний термін перебування кандидата на посаді досягає трьох років, але у середньому, показник значно нижчий.

Як за такий середній термін перебування на посаді зробити хоч щось конструктивне, залишається загадкою. Ще більша загадка, чи дійсно Міністерство економіки ефективне в українських реаліях в нинішній формі? «Український капітал» вирішив поставити це запитання директору ЦЕС Глібу Вишлінському.

«Проблема посади міністра економіки в тому, що для пересічного українця та навіть українського політика цей міністр «відповідає за економіку». Тобто майже особисто несе відповідальність за показник економічного зростання, на який впливає надзвичайно багато чинників, за які він чи вона не відповідає.

Це і бюджетна, і монетарна політика, і правовладдя, і корупція, і довіра до влади та настроїв в суспільстві загалом. Тому набагато легше «згодувати» міністра економіки невдоволеним результатами роботи уряду, ніж цьому міністру досягти вагомих результатів», — каже Гліб.

Повний матеріал читайте на UCAP.

X