[прес-реліз] 70 млрд дол США за 5 років – ціна неефективного управління країною

4 Грудня 2018
Поділитись

Якщо порівняти бюджет України, яким він є, і бюджет України, яким би він міг бути за сильнішого врядування та верховенства права, різниця вражає. Потенціал одноразових надходжень оцінюється у 26 млрд дол США, іще близько 8 млрд дол США бюджет міг би отримувати щороку, якби в країні на всіх рівнях поважали та виконували закон і проводили структурні реформи. Відтак, за п’ятирічний строк одноразові втрати чи недоотримані надходження коштів для державних фінансів у сумі складають 70 млрд дол США. Навіть це – досить консервативні оцінки, лише в кількох обраних секторах.

Таких висновків дійшли аналітики Центру економічної стратегії у дослідженні «Скільки втрачає бюджет на неефективному управлінні країною», яке було презентовано 04 грудня 2018 року у ІА «Інтерфакс».

«Неефективне управління країною, відсутність правовладдя, корупція є перешкодами для економічного зростання. За показниками країни у рейтингах врядування та корупції стежать інвестори, міжнародні організації, рейтингові агенції, країни-партнери. Нажаль, Україна все ще пасе задніх. І коштує це країні майже 8 млрд дол США на рік та 26 млрд дол США як одноразова сума. Якщо взяти п’ятирічний проміжок часу, то це більше, ніж увесь державний та гарантований зовнішній борг країни, і більше ніж Україна позичила в Міжнародного валютного фонду за увесь час співпраці», – прокоментував результати дослідження Гліб Вишлінський, виконавчий директор Центру економічної стратегії.

Для аналізу було обрано 7 конкретних прикладів, де через погане управління та/або порушення законів втрачено кошти чи можливості.  Українську реальність порівняли із «сценарієм кращого світу», де за приклад взято країни центральної та східної Європи чи показники середні для країн із вищим правовладдям ніж у нас.

Втрати за кожним із напрямків оцінено на такому рівні:

pic RL

Це не вичерпний перелік випадків, де держава втрачає кошти. Дані напрямки було обрано для аналізу з-поміж інших за наступними критеріями:

  • відсутність належного управління, контролю правоохоронними органами або корупційні дії;
  • значна сума зловживань чи упущених можливостей;
  • наявні дані для оцінки.

Інфографіка_ціна неефективного управління

X