Центр економічної стратегії приєднався до Антикорупційного порядку денного для кандидатів у Президенти України

Центр економічної стратегії приєднався до Антикорупційного порядку денного для кандидатів у Президенти України, розробленого та підписаного провідними антикорупційними громадськими організаціями України.

«Корупція та недовіра до судової системи очолюють рейтинг перешкод для залучення інвестицій у нашу країну вже 3 рік поспіль. Без суттєвого прогресу із антикорупцією, наша країна не зможе значно покращити свій добробут. Адже саме низький рівень інвестицій наразі заважає нашій країні вийти на рівень свої сусідів, наприклад Польщі», – прокоментував важливість зазначених у Порядку денному ініціатив Гліб Вишлінський, виконавчий директор Центру економічної стратегії.

Повний текст документу:

Українські виборці визначили корупцію однією з трьох найбільших проблем України. Найбільшу загрозу, на їхню думку, становить велика політична корупція — так вважає понад 90% українців.* Найбільшу відповідальність за боротьбу з корупцією українці покладають на Президента (63%) та Верховну Раду (42%). 80% переконані, що основною причиною корупції є відсутність адекватного покарання за неї.* Провідні антикорупційні організації закликають кандидатів у Президенти представити свої пропозиції щодо вирішення ключових проблем державної антикорупційної політики. А саме:
— Повна втрата довіри суспільства до керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Яким чином ви забезпечите звільнення керівника САП та обох його заступників, а також гарантуєте прозорість та ефективність обрання нового керівництва?
— Неспроможність менеджменту Національної агенції з питань запобігання корупції забезпечити виконання функцій інституції. Яким чином ви забезпечите повне перезавантаження цього державного органу, а також гарантуєте відсутність політичного впливу на цей процес?
— Постійні атаки політичної еліти на Національне антикорупційне Бюро. Яким чином ви забезпечите інституційне посилення НАБУ, а також убезпечите його від постійних спроб знищення з боку політичної еліти?
— Перетворення частини Служби Безпеки України в інструмент та провайдера корупції. Яким чином ви звузите повноваження спецслужби до стандартів НАТО і як обмежите її втручання в бізнес? Наприклад, чи буде ліквідовано головне управління СБУ по боротьбі з корупцією. Безперечно, перелік зазначених проблем не є вичерпним, проте відсутність чіткої позиції у кандидатів саме щодо них свідчить про нерозуміння ключових викликів в сфері протидії корупції.
Ми закликаємо всіх кандидатів у Президенти публічно зафіксувати своє бачення подолання зазначених вище викликів. Зі свого боку готові взяти участь у такому обговоренні.

* Згідно з “Національним антикорупційним опитування” проведеним Київським міжнародним інститутом соціології в рамках програми сприяння громадській активності «Долучайся!». Дослідження проводились з липня по серпень 2018 року. Вибірка складає 10 169 респондентів, теоретична похибка вибірки складає 1%. Усі польові роботи та обробка даних для цього дослідження були проведені Київським міжнародним інститутом соціології

Антикорупційний порядок денний уже підтримало 18 провідних громадських організацій України (список доповнюється)

Назад до розділу "Події"
Файли для завантаження
штрих

Контактна особа

штрих

Форма реєстрації для участі

штрих

Усі поля обов'язкові для заповнення