fbpx

Нотатки з Брюсселя. Українська економіка: шлях вперед після року політичної турбулентності

6 Червня 2019
Поділитись
Нотатки з Брюсселя Завантажити Нотатки з Брюсселя (0.96 MB)
Sweden_logotype_vidro

Нотатки з публічної дискусії, яка відбулася у Брюсселі 28 травня і була організована незалежним аналітичним центром Bruegel у партнерстві з Центром економічної стратегії та Українським офісом зв’язку аналітичних центрів у Брюсселі при підтримці Міжнародного фонду «Відродження».

61373282_2635526493142265_6353758993164271616_o

Гліб Вишлінський, виконавчий директор Центру економічної стратегії:

Новий уряд повинен підтримувати макроекономічну стабільність, будучи фінансово обачливим і гарантувати незалежність центрального банку. Це дозволить зберегти довіру кредиторів до країни. По-друге, необхідно вжити декілька заходів для підвищення продуктивності. Земельна реформа може збільшити ефективність використання сільськогосподарських угідь, приватизація державних підприємств підвищить їхню ефективність, а лібералізація контролю за рухом капіталу та спрощення   митних процедур можуть покращити спроможність українських компаній змагатися на глобальному ринку.

Поширена корупція та відсутність довіри до органів судової влади є двома найважливішими перешкодами для іноземних інвестицій та збільшення банківського кредитування. Тому для встановлення верховенства права в Україні необхідно перезапустити судову реформу.

Олена Флорес, директор з міжнародних економічних і фінансових відносин у DG ECFIN Європейської комісії:

Останнім часом були прийняті важливі реформи у сфері боротьби з корупцією. Зараз Європейська Комісія спостерігає за впровадженням нового законодавства, сподіваючись, що українська влада також буде моніторити його ефективну імплементацію. Що стосується державних підприємств, нинішній процес вдосконалення корпоративного управління держпідприємствами рухається в правильному напрямі, але його потрібно довести до кінця. Необхідно продовжити процес приватизації державних підприємств, але це має відбуватися впорядковано і ефективно, щоб уникнути помилок, які були зроблені в інших країнах.

Марек Дабровський, науковий співробітник-нерезидент в Bruegel:

Нинішнє позитивне ставлення ринку до України обумовлене підтримкою ЄС і МВФ, які виступають в ролі кредиторів останньої інстанції. Якщо виникнуть сумніви щодо підтримки цих інституцій, Україна може дуже швидко збанкрутіти. Невирішені політичні та військові конфлікти, а також розуміння, що українська економіка стоїть на крихкій макроекономічній основі, є перепоною для іноземних та вітчизняних інвесторів.

Іван Міклош, голова Стратегічної консультативної групи з підтримки українських реформ, член Наглядової ради ЦЕС:

Економічний спад після Майдану розчарував багатьох людей, і навіть якщо фактичний рівень корупції зменшився, громадяни все ще розчаровані, оскільки очікували припинення корупції. Україна стоїть перед викликом дисфункціонального політичного процесу, де парламент підтримує лише 30-40% законодавчих пропозицій уряду. Обнадіює група нових молодих депутатів, які наполягають на реальних реформах і, незважаючи на те, що вони представляють різні партії, співпрацюють для прийняття реформаторського законодавства, що наближає Україну до ЄС. Частка депутатів, які просувають реформи, має збільшитися в новому складі парламенту.


Читайте у ЗМІ
X