fbpx

Державний бюджет-2021: чи повернемось ми до “нормального” життя?

18 Вересня 2021
Поділитись

В середині вересня уряд вніс на розгляд Верховної Ради проєкт бюджету на 2022 рік. Вперше бюджет України підготовлений на основі бюджетної декларації. Яким він буде для українців? Про це розповіла заступниця директора ЦЕС Марія Репко.

“Відмінності від бюджетної декларації є, але вони мінімальні. Втім, без сюрпризів. Як планувалося у бюджетній декларації, уряд збільшує мінімальну зарплату, очікує збільшення середньої зарплати, очікує збільшення ВВП у реальному вираженні за рік”, – вказує експертка.

Очікується, що видатки на оборонний сектор становитимуть приблизно 320 мільярдів гривень, або 5,95 відсотка ВВП України. Чиновники підкреслюють, що це найвищий показник за всю історію країни.

“Насправді, це не оборона, а сукупні видатки на дві категорії функції держави – це громадський порядок та безпека з судовою владою плюс оборона. Тобто на саму оборону – армію – не витрачають стільки коштів. З цих коштів багато піде на поліцію, суди, прокуратуру”, – зауважує Марія.

Окрім цього, кажуть в уряді, якщо депутати ухвалять законопроєкт, що пов’язаний зі деолігархізацією економіки, з’являться кошти на фінансування, зокрема, культури.

“Мінфін презентує красиво намальовані графіки, але там є 30 мільярдів гривень, яких не буде без голосування за законопроєкт 5600 (щодо деолігархізації). Це гроші на культурну спадщину, перепис населення, фінансування українського кіно. Це фактично шантаж. Оскільки проти законопроекту виступає бізнес, бо він збільшує податкове навантаження, зокрема на нерухомість, на малий і середній бізнес”, – резюмує Репко.

Матеріал опублікований на DW.

X