Дубінський хоче банкрутства України. Чи хочуть цього інші Слуги Народу?

10 Березня 2020
Поділитись

Оригінал колонки на УП

Вчора народний депутат, член фракції “Слуга народу”, Олександр Дубінський високо оцінив рішення уряду Лівану оголосити дефолт за єврооблігаціями. Сьогодні країна мала б сплатити $1,2 млрд., при тому, що валютні резерви в розпорядженні центробанку країни складають $3-4 млрд.

Натяк депутата зрозумілий – дефолт потрібно оголосити і Україні. Хотілося б зрозуміти, навіщо?

Отже, державний борг Лівана складає 170% ВВП, а України – 53% ВВП.

Ліван два десятиріччя тримав фіксований курс своєї валюти до долара, і зараз вона знецінилася на чорному ринку вдвічі. В Україні курс гривні вільний і формується ринком, в останні місяці готівковий долар був навіть дешевший, ніж долар на міжбанку. За минулий рік НБУ викупив з ринку в валютні резерви $8 млрд.

З жовтня вкладникам ліванських банків видають по 200 доларів раз на 2 тижні. Українська банківська система після очистки в 2015-16 рр. стійка, закредитованість бізнесів і громадян мінімальна, про банкрутства банків ми вже забули.

То чого депутат Дубінський бажає своїм виборцям? Обвалу гривні і банків? Руйнування репутації України як позичальника на десятиріччя після відмови від зобов’язань без будь-яких причин? Збільшення вартості позик, яку ми платимо з податків, з 10% по гривневим і 4% по валютним облігаціям ще в січні, назад до 30% і 12%?

Чи депутат просто хоче зруйнувати співпрацю України з Заходом і МВФ, щоб позбутися непідконтрольного Коломойському Ситника в НАБУ і припинити справи по Приватбанку за кордоном? А потім спробувати продати розвалену Україну Росії? Адже звільнити генпрокурора Рябошапку вдалося, чому б не розвинути успіх.

А поки світ спостерігає за падінням фондових бірж і навіть у вихідний день долар в обмінниках виріс з 24,8 до 25,5 грн., депутата Дубінського турбує ризик дефляції.

На жаль, дефляції під час світових криз в Україні не було ніколи. А от обвали гривні, стрибки цін та знецінення доходів ми бачили не раз. Не думаю, що інші депутати “Слуги народу” хочуть потім пояснювати виборцям, навіщо вони своїми руками завели країну в кризу.

X