Дискусія «Як подолати популізм та сприяти реалізації реформ в Україні?»

 

 

cover for web

Центр економічної стратегії (ЦЕС) та Реанімаційний Пакет Реформ (РПР) організовують 9 листопада у Києві дискусію щодо сприйняття ключових реформ – земельної, пенсійної,  освіти, системи охорони здоров’я та приватизації. Під час обговорення презентуємо результати дослідження «Критичне мислення проти популізму», ініційованого ЦЕС за підтримки Посольства Чеської Республіки в Україні. Презентація та обговорення спираються на результати загальнонаціонального опитування щодо сприйняття реформ українцями.

Під час зустрічі ми обговоримо такі питання:

  • Протидія поширенню стереотипів: що кожен із нас може зробити? Як використовувати принципи критичного мислення для просування реформ?
  • Чим визначається суспільна підтримка або непідтримка реформ? Наскільки громадяни інформовані про реформи? Чи означає непідтримка реформи загалом незгоду з її фактичними складовими?
  • Що, кому та як ми повинні говорити, аби підвищити розуміння та підтримку реформ громадянами?

До участі у заході запрошуються громадські активісти та експерти. Реєстрація (https://goo.gl/forms/1dlHWnbkqc8QAG952) відкрита до 8 листопада, 17:00.

Участь у заході можлива лише після підтвердження реєстрації.

 Коли – 9 листопада, 17:00.

Де – Зал РПР, м.Київ, вул.Ольгинська, 6, 2 поверх, оф. 21

Орієнтовна програма заходу (*час закінчення і программа може змінюватись)

Час Подія Спікер
16:30-17:00 Реєстрація. Кава
17:00-17:15 Слово Представнику Офісу Реформ КМУ Антон Ященко – TBD
17:15-17:40 Презентація «Важливість критичного мислення в часи наступу популізму». Дмитро Яблоновський, старший економіст ЦЕС, експерт РПР
17:40-18:05 Презентація результатів дослідження сприйняття реформ громадянами

 

Гліб Вишлінський,

співголова Ради РПР, виконавчий директор ЦЕС

18:05-18:50 Обговорення результатів дослідження «Критичне мислення проти популізму»

Запитання із залу

Всі присутні
18:50-19:00 Заключне слово. Гліб Вишлінський, Дмитро Яблоновський

 

Довідково:

 Нагадуємо, що минулого тижня ЦЕС і РПР провели серію панельних дискусій, де обговорювали з представниками місцевої влади, журналістами та громадськими активістами як перемогти популізм і зробити успішними реформи в Україні. Про вплив стереотипів і популізму на проблему сприйняття реформ говорили в Одесі, Львові та Харкові.

Захід ініційовано у рамках кампанії з протидії найпоширенішим популістським стереотипам у п’яти сферах, які були визначені урядом та міжнародними донорами як пріоритетні: освіта, медицина, земля, пенсійна система, приватизація.

Центр економічної стратегії (ЦЕС) – незалежний центр досліджень державної політики, який було засновано в травні 2015 року. Завдання ЦЕС – підтримка реформ в Україні з метою досягнення стійкого економічного зростання країни. Центр робить внесок у розробку стратегії економічного зростання України, здійснює незалежний аналіз найбільш важливих аспектів державної політики, а також розбудовує громадську підтримку реформ.

Реанімаційний Пакет Реформ (РПР) – найбільша коаліція провідних громадських організацій та експертів України, які об’єдналися заради просування та імплементації реформ в Україні. РПР функціонує як координаційний центр для  80 неурядових організацій та 22 експертних груп, котрі розробляють, просувають і контролюють реалізацію реформ. І кількість учасників платформи постійно зростає.

Методологія. Репрезентативне опитування громадян України проведено в рамках проекту «Критичне мислення проти популізму», ініційованого Центром економічної стратегії за підтримки Посольства Чеської Республіки в Україні. Опитування здійснила компанія GfK Ukraine методом телефонних інтерв’ю та фокус-груп. Проведено 2070 інтерв’ю за ключовими реформами – пенсійною, освітньою, медичною, земельною та приватизації. З метою оптимізації тривалості опитування, кожен респондент оцінював у середньому дві випадково вибрані реформи.  Крім того, в Києві, Харкові, Львові, Лубнах проведено 10 фокус-груп – по дві на кожну з реформ.  Опитування проведено в липні-вересні 2017 року.

Назад до розділу "Події"
Файли для завантаження
штрих

Контактна особа

штрих

Форма реєстрації для участі

штрих

Усі поля обов'язкові для заповнення