Чи треба підвищувати податки, щоб зберегти фінансову стабільність? Моніторинг RRR4U
Центр економічної стратегії та колеги з консорціуму RRR4U* продовжують слідкувати за виконанням зобов’язань української влади перед міжнародними партнерами. Ми представили моніторинг виконання зобов’язань у рамках програми МВФ та Плану України в рамках Ukraine Facility у травні 2025 року. Спецтема: “Чи треба підвищувати податки, щоб зберегти фінансову стабільність?”.
У фокусі — діалог між урядом та Міжнародним валютним фондом щодо доцільності ухвалення податкових змін.
За повідомленнями медіа, під час останніх консультацій у Вашингтоні йшлося про можливе підвищення ставки ПДВ, запровадження прогресивної шкали податку на доходи фізосіб (ПДФО) та посилення боротьби з тіньовою економікою.
Запрошені спікери:
- Данило Гетманцев, голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики;
- Антон Харитонов, представник Національної ресторанної асоціації України;
- Представники МВФ (участь уточнюється).
Модератор: Юрій Гайдай, старший економіст Центру економічної стратегії.
*RRR4U (Resilience, Reconstruction and Relief for Ukraine) — це консорціум чотирьох українських організацій громадянського суспільства: Центр економічної стратегії, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій, Інститут аналітики та адвокації та DiXi Group.
RRR4U щомісяця випускає моніторинг виконання Україною умов ключових міжнародних програм фінансування з МВФ та ЄС. Ознайомитися з підсумками попередніх випусків можна на сайті консорціуму – https://rrr4u.org/.
Захід відбувається за підтримки Міжнародного фонду Відродження.