Аналіз проекту державного бюджету 2020, зміна групи України в звіті МВФ

Головними темами цього тижня стали: зміна групи України в звіті МВФ, початок приватизації та передача до Фонду Держмайна двох підприємств, зростання індексу споживчих настроїв українців, умови відкриття ринку землі, цілі в програмі нового уряду, а також аналіз проекту державного бюджету 2020 та втрата позицій України в світовому рейтингу конкурентоспроможності. А ще цього тижня ми визначили, які фактори впливають на сприйняття популізму.

Здебільшого саме брак можливостей та економічна незахищеність спонукає людей підтримувати популізм. Є також інші фактори, які збільшують, або зменшують рівень впливу популізму на населення.

Гліб Вишлінський звернув увагу на чіткість та вимірність цілей, які зазначені в документі:

“Дуже добре, що нинішній Кабмін має чітко вимірні цілі, а не «вдосконалити, покращити, поглибити». Вже саме собою це початок складного процесу підвищення якості життя у країні”.

Марія Репко назвала 5 ключових проблем у сфері фінансового ринку, які потрібно виправити для того, щоб наздогнати інші країни та змінити позиції в згаданому рейтингу:

“Найгірші позиції Україна має за показником розвитку фінансової системи — 136 місце серед 141 країн. Цей показник складається з кількох важливих індикаторів, кожен з яких показує рівень глибини та стійкості фінансового сектору”.

Гліб Вишлінський висловив свої думки про причини збільшення споживчих настроїв населення та одним з головних факторів назвав позитивні очікування щодо нової влади.

“Зміна влади завжди супроводжується невиправданим зростанням очікувань, услід за чим підвищується й індекс споживчих настроїв”, – Гліб Вишлінський.

Раніше Україну відносили до групи СНГ. Зараз країну віднесли до групи Emerging and Developing Europe. Варто зазначити, що Центр економічної стратегії займався аналітичною довідкою, яка відіграла роль в прийнятті даного  рішення.

Дмитро Яблоновський звернув увагу на те, що зараз земельні паї продають навіть через сайт ОЛХ, тому нам варто говорити не про відкриття, а про легалізацію продажу земельних ресурсів.

“Всі агровиробники підтримують запуск ринку землі, але питання лише в ціні: дехто не хоче платити більше $1 тис. за 1 га” – Дмитро Яблоновський.

У зв’язку з продовженням судових процесів над справою ПриватБанку, нагадуємо про ризики, через які в 2016 році держава була змушена націоналізувати банк: “Неплатоспроможність ПриватБанку привела б до банкрутств тисяч підприємств, різкого скорочення товарообігу і тривалої дестабілізації роздрібної торгівлі в країні”, – Гліб Вишлінський.

Найцікавішими фактами проекту стали зниження перерозподілу ВВП та  помірний дефіцит державного бюджету. Також основним ризиком для виконання бюджету є великі обсяги погашення боргових зобов’язань, які вимагатимуть значних сум нових запозичень впродовж року.

Більше в нашій записці – Аналіз проєкту державного бюджету на 2020 рік

X