Підняття позицій України в рейтингу DoingBusiness, низька жіноча зайнятість

Основним аспектом підняття в рейтингу стало відкриття інформації про кінцевих вигодонабувачів. Зміни в показниках даного рейтингу є частиною рекомендацій ЦЕС для нового уряду

Згідно з опитуванням, 29% жінок кажуть, що саме відсутність альтернатив для догляду за дітьми є основною причиною їх незайнятості. При цьому, доступ до дитячих садочків в країні є нерівномірним. Наприклад, найбільші черги на місця в чотирьох областях Західної України та в одній центральній області. Про ці та інші причини незайнятості жінок розповідала  Даша Михайлишина в своїй статті.

Дмитро Яблоновський прокоментував орієнтовані ціни на землю, зазначивши, що цифри можна дізнатись буквально зайшовши на сайт ОЛХ, тому що тіньовий продаж паїв зараз активно функціонує. 

Згідно з нашим дослідженням в Україні понад третина жінок незайняті, хоча тільки 4% з них вважають це особистим вибором, решта ж не можуть працювати через відсутність альтернативних способів догляду за дітьми та брак місць в дитсадка. Свої коментарі каналу ІСТV дала Даша Михайлишина. Ознайомитись з дослідженням можна за посиланням. Подивитись ефір тут.

Наш економіст Богдан Прохоров розповів про причини легалізації видобутку бурштину та плани Кабміну, а також про те, що ми можемо зробити додатково, щоб дана ініціатива спрацювала, базуючись на польському досвіді. 

Такі прогнози висловили в Мінекономіки, Марія Репко зазначила, що згадані показники є значно консервативнішими ніж озвучені плани нового уряду. Більше коментарів з цього приводу можна прочитати тут.

Дмитро Яблоновський каже, що в цьому питанні держава може обрати наступну позицію: не бути проти конкуренції на ринку виробництва спирту, але бути за обмеження його доступності та споживання, щоб мінімізувати негативні наслідки. Варто зазначити, що «Укрспирт» – це той тип монополій, який немає економічних обґрунтувань і ефективності.

X