fbpx

На що витратять “подарунок” від МВФ на $2,7 млрд?

11 Серпня 2021
Поділитись

За рішенням Ради керівників МВФ, Україна отримає наприкінці серпня «спеціальні права запозичення» на суму 2,7 мільярда доларів.  Це допоможе пройти піки виплат за зовнішним боргом у цьому році.

Відтак загальна частка державного боргу до ВВП України не зростатиме, і навіть може зменшитися. Такі прогнози робить агентство Fitch – воно повідомило, що очікує на поліпшення кредитного рейтингу України цього року.

Про такі позитивні очікування говорить і заступниця директора «Центру економічної стратегії» Марія Репко .

«Ключові події, які передували поліпшенню прогнозу щодо України – те, що її економіка виявилася більш стійкою до шоку, спричиненого коронавірусом, і не впала так глибоко, як могла б. Співвідношення державного боргу до ВВП виросло несуттєво, і надалі може знизитися.

Україна зберегла відносини і з ринком комерційних запозичень, і з міжнародними донорами. При цьому курс гривні залишався гнучким, а Нацбанк – був відданим політиці «таргетування інфляції», – пояснює Марія . – Цей позитивний прогноз ґрунтується на тому, що очікується зниження дефіциту бюджету і зберігатиметься політика макроекономічної стабільності».

Ще одним позитивним чинником є те, що для України подешевшали комерційні кредити, яких вона потребує: наразі вона може отримувати позики під 6-7% річних в іноземній валюті, залежно від термінів погашення. Втім, в останні місяці кредити дорожчають для всього світу. Для порівняння, Польща та країни Балтії залучають кошти від 2% річних, оскільки мають більш надійні кредитні рейтинги, повідомляє Марія.

Повний матеріал читайте на Радіо Свобода.

X