Які уроки можна винести з коронакризи?

Які уроки можна винести з коронакризи? Гліб Вишлінський поділився своїми думками на Фестивалі ідей:

Ми зрозуміли, що не можемо собі дозволити тривалий і жорсткий карантин, адже він має надто велику ціну для економіки. А під час його запровадження не був врахований вплив на різні соціальні групи, особливо на сім’ї з дітьми. Адже суцільне закриття системи освіти й можливостей догляду за дітьми завдало їм важкого удару.

Нові політичні лідери, які з’явились в країні, виявились не готовими до боротьби з кризою. Водночас сильні інституції, як наприклад Національна служба здоров’я України, виявились більш підготовленими.

Також сам карантин вийшов соціально несправедливим. Формат обмежень був дуже специфічний і відрізнявся від європейського. У нас він був дещо олігархічного формату, підприємства, які не виконували важливі для країни функції, все одно працювали. При цьому транспорт був недоступний, а перевезення працівників могли собі дозволити тільки деякі компанії.

Ми побачили, що система охорони здоров’я мала швидко підготуватись в короткі терміни. Але варто пам’ятати, що її системно недофінансовують і це пора змінювати. Адже надалі система охорони здоров’я також має дати відповідь — яка епідемічна ефективність різних обмежень.

X