Від девальвації виграють сировинні олігархи

24 Липня 2020
Поділитись

Від девальвації зазвичай виграють ті, хто експортує. Причому насамперед ідеться про експортерів сировинних товарів. Якщо в тебе велика частка в тому, що ти експортуєш, витрат внутрішніх — на заробітну плату, в тому числі, то рано чи пізно, ці витрати будуть зростати, бо доведеться через інфляцію переглядати зарплати. Якщо ж ти експортуєш, наприклад, продукцію металургії, де є велика частина того, що видобувається з надр, або експортуєш продукцію сільського господарства, то відповідно в тебе девальвація — прямий шлях до збільшення прибутків.

Партія «Слуга народу» від самого початку не мала якоїсь внутрішньої ідеології і принципів. Можна сказати, що партія є центристською, але проблема в тому, що навіть центристська партія має мати якісь принципи. Якщо принципів немає, то за умов недосвідчених політиків їм легко нав’язати схеми, від яких виграють починаючи від корупціонерів до тих самих олігархів.

Від девальвації виграють сировинні олігархи. Серед тих, хто виграє, буде Рінат Ахметов, тому що для нього додаткові прибутки є вкрай важливими. Один із його енергетичних холдингів ДТЕК фактично банкрут.

Відповідно, йому важливо, щоб інша частина бізнесу приносила більше прибутків. Ахметов завжди зацікавлений у девальвації гривні. Також усі аграрні олігархи, всі хто експортують, виграють від цього і зацікавлені в тому, щоби гривня послаблювалась. Те саме стосується Коломойського — його підприємства у металургії експортують свою продукцію.

Ми бачимо, що без якихось негативних зовнішніх подій курс уже підскочив до 28 гривень і фактично така політика вже закладена учасниками ринку. Із іншого боку, для нового очільника Нацбанку є важливою особиста репутація. Відповідно ми бачимо, що вже вчора і позавчора Національний банк почав виходити на ринок, продавати валюту для того, щоб стримати стрибок курсу.

X