ЦЕС закликає Верховну Раду та Кабінет Міністрів створити законодавче підґрунтя для запуску ринку землі у 1 кварталі 2019 року

Центр економічної стратегії закликає Кабінет Міністрів України розробити та подати до Верховної Ради України, а Парламент – підтримати законопроект, що створить законодавче підґрунтя для повноцінного відкриття ринку купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення вже у першому кварталі 2019 року. Крім того, ЦЕС закликає Парламент нарешті зняти мораторій на купівлю-продаж земель після прийняття відповідного законопроекту, що врегулює ринок.

На жаль, вчора, 20 грудня Верховна Рада вже вдев’яте продовжила дію мораторію на купівлю-продаж сільгоспземель. Фактично, чергове продовження мораторію може бути приводом для народних депутатів ще один рік не займатися розробкою проекту Закону “Про обіг земель”, або пошуком спільної його концепції на базі трьох вже поданих законопроектів.

«Безвідносно до вчорашнього рішення, яке більше нагадує ритуальне дійство, потрібно стратегічно та у відповідності до результатів економічного, юридичного аналізу, досвіду інших країн якнайшвидше встановити прозорі та зрозумілі правила для відкриття та ефективної роботи ліберального ринку землі», – прокоментував учорашнє рішення Парламенту заступник виконавчого директора Центру економічної стратегії Дмитро Яблоновський.

Початковим етапом повноцінного відкриття ринку стане розробка Кабінетом Міністрів та подання на розгляд народним депутатам законопроекту «Про обіг земель». Зробити це Верховна Рада зобов’язала Кабінет Міністрів України до 1 березня 2019 року.

Варто також пам’ятати, що на важливості розробки законодавства для врегулювання земельного питання наголошують міжнародній партнери України – фінансові донори нашої держави. Так, у новому Меморандумі про економічну та фінансову політику з Міжнародним валютним фондом приділено окремий пункт зобов’язанням України щодо створення прозорого ринку землі сільськогосподарського призначення.

Крім того, Європейський суд по правам людини визнав мораторій таким, що порушує права людини, а отже, прийнявши останнє рішення про продовження мораторію, Верховна Рада не дослухалась не тільки до громадської думки, але і не взяла до уваги рішення міжнародних інституцій.

Нагадаємо, за підрахунками Центру економічної стратегії, прозорий повноцінний ринок сільськогосподарської землі замість напівофіційного ринку оренди простимулює надходження до бюджету 12,4 млрд дол США одноразово і приноситиме додаткові 52 млн дол США щорічно.

Приєднатися до громадської Коаліції за відміну мораторію можна тут: clc.am/251hLw

Назад до розділу "Події"
Файли для завантаження
штрих

Контактна особа

штрих

Форма реєстрації для участі

штрих

Усі поля обов'язкові для заповнення