Продати ПриватБанк та інші. Що змінює законопроєкт про приватизацію державних банків

Верховна Рада 19 вересня ухвалила в цілому законопроєкт 11474, який спрощує приватизацію державних банків. Президент Володимир Зеленський вже підписав документ.

“Прийняття цього законопроєкту було вимогою МВФ і Світового банку. Якби Україна не прийняла цей законопроєкт, то це вважалося б зривом її зобов’язань і поставило б під питання отримання фінансової допомоги”, — каже Марія Томіліна, молодша економістка ЦЕС.

ПриватБанк, Ощадбанк, Укрексімбанк, Укргазбанк, sense bank, держбанки, приватизація державних банків, продаж акцій Приватбанку, приватизація держбанків, продаж ПриватБанку

Вдалим рішенням, закладеним у проєкт закону, експерти вважають залучення міжнародних донорів до процедури відбору фінансових радників з продажу державних банків.

“Представники міжнародних фінансових організацій, ЄС та держав-членів та інших міжнародних та іноземних організацій, які надають Україні міжнародну технічну допомогу, будуть залучатися за їх згодою до роботи комісії з продажу з правом висловлювати свою позицію і правом запитувати та отримувати інформацію від комісії з продажу, а також надавати рекомендації, пов’язані з підготовкою та проведенням конкурсу. Це робиться для того, щоб підвищувати довіру інвесторів і мінімізувати ризики політичного або корупційного впливу на процес приватизації“, — каже Марія Томіліна.

Тим часом, економічні експерти прогнозують реальні приватизаційні процеси в сегменті державних банків вже після війни.

Високодохідна та конкурентна приватизація можлива вже після завершення активної фази війни. Водночас, зараз можна реалізувати часткову приватизацію державних банків, наприклад, за участю міжнародних фінансових організацій. Це стане таким поштовхом для популяризації майбутньої “великої” приватизації держбанків в Україні”, — зазначила Марія Томіліна.

Джерело: Фокус.

Інші новини від експертів ЦЕС за посиланням.

Поділитись