Карантин – не ліки від коронавірусу

21 Квітня 2020
Поділитись

Коментарі Марії Репко в ефірі каналу Еспресо щодо переходу на адаптивний карантин.

Карантин – це не ліки від коронавірусу, це лишень спосіб виграти час, щоб система охорони здоров’я пристосувалась до потенційних вимог та потенційної кількості хворих.

Ми вважаємо, що карантин в такому форматі немає тривати довго і стримувати економіку. Вірус з нами надовго, якщо вакцину зроблять, то не раніше, ніж через декілька місяців чи рік. Оскільки, режим карантину протягом року не витримає ніхто, він має бути адаптивним. Суворі обмеження мають вводитись тільки в зонах, де поширення є дуже активним, а можливості простежити зараження немає. Також ВООЗ публікують зараз рекомендації, які схожі на ті, що ми, як дослідницький центр, пропонуємо для України.

Проте знімати обмеження не можна до того часу, поки в нас не будуть проводити активне тестування та простежувати поширення вірусу. А також, поки медичні працівники не матимуть відповідного захисту.

Найперші обмеження, які варто буде зняти після виконання попередніх пунктів, це обмеження на роботу ринків. Вони повинні відповідати санітарним умовам, але мають працювати. Українські фермери, яким потрібно продавати товар, не можуть поставити на карантин землю та врожай.

Пропонуємо перейти на адаптивний карантин з різними типами режимі.

X