ТОП-5 тез виконавчого директора Центру економічної стратегії Гліба Вишлінського під час міжнародної конференції високого рівня «Реформи в Україні».

Зустріч високого рівня з питань реформ відбулась у Києві у вівторок, 20 лютого за участі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, Голови Верховної Ради Андрія Парубія, міністра закордонних справ Данії, послів, представників міжнародних організацій, бізнесу та громадянського суспільства.
Виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський представив громадянське суспільство на панельній дискусії, присвяченій викликам для реформ та комунікації з громадянами.

GOL_2146_pp

1. Твердження про те, що реформи – непопулярні, а отже у передвиборчому 2018 році неможливі, – це міф.
Дослідження ЦЕС «Критичне мислення проти популізму» підтвердило, що 5 реформ – пенсійна, освітня, охорони здоров’я, земельна, приватизація – мають досить високу підтримку суспільства.

2. Що ближчою та зрозумілішою для громадян є реформа, тим більша її підтримка: понад 30% громадян України інформовані та підтримують освітню, пенсійну та медичну реформи. Зокрема, реформа освіти має позитивний баланс підтримки, а пенсійна – 50/50.

3. Попри масштабні кампанії опонентів з дискредитації реформ, окремі стратегічні елементи реформ мають високу підтримку у суспільстві. Так, 84% українців вважають справедливими більші вимоги до стажу (більший стаж, більші внески до ПФ – більш ранній вихід на пенсію), а 87% – підтримують чітке визначення переліку медичних послуг, що фінансуються державою, та співоплату інших.

4. Основний виклик для реформ, які потребують підтримки українців, – низька довіра до влади та політиків. Серед причин низької довіри – проблеми, які велика частка громадян називають серед трьох головних для країни: корупція (48%), зростання цін (41%), занепад виробництва та безробіття (25%-28%). Громадяни розуміють: в основі слабкої економіки – корупція, олігархізація, відсутність правовладдя.

5. Потужна антикорупційна вертикаль покладе край безкарності. Створення Антикорупційного суду, перезапуск НАЗК, підтримка НАБУ дозволять відновити довіру до влади і до реформ.

Назад до розділу "Події"
Файли для завантаження
штрих

Контактна особа

штрих

Форма реєстрації для участі

штрих

Усі поля обов'язкові для заповнення