ЦЕС закликає Парламент якнайшвидше підтримати консолідацію функцій регулювання ринків фінпослуг

Центр економічної стратегії закликає Верховну Раду України нарешті проголосувати за законопроект №2413-а, який дозволить консолідувати функції державного регулювання ринків фінансових послуг.

Цей законопроект був прийнятий першому читанні 07 липня 2016 року і з того часу «припадає пилом» у Парламенті.

«Для якісного розвитку усього фінансового, а не лише банківського сектору нам потрібні реальні кроки із підвищення якості роботи фінансових компаній, захисту споживачів фінпослуг, залучення на ринок іноземних небанківських гравців. Але найголовніше нам потрібно привести регулювання небанківського фінансового ринку до європейських стандартів. На прийняття цього законопроекту вже понад 2 роки чекає увесь ринок та іноземні партнери України», – роз’яснив майбутні зміни від прийняття законопроекту Гліб Вишлінський, виконавчий директор Центру економічної стратегії.

Законопроект розширить можливості нагляду для Національного банку (відтак, НБУ отримає статус мегарегулятора – одночасно регулятора банківського ринку та ринку небанківських фінансових послуг). Це дасть можливість йому здійснювати консолідований нагляд, що є поширеною практикою європейських країн. Розділ функцій Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сфері ринків фінансових послуг, між НБУ та Нацкомісією з цінних паперів і фондового ринку забезпечить нову якість регулювання фінансового ринку.

Назад до розділу "Події"
Файли для завантаження
штрих

Контактна особа

штрих

Форма реєстрації для участі

штрих

Усі поля обов'язкові для заповнення