Аналітики ЦЕС назвали ТОП-7 факторів для успіху держпідприємства після приватизації

Продаж державних підприємств іноземним інвесторам сприятиме залученню приватних інвестицій, які є ключовим рушієм економічного зростання. При цьому успішність залучення інвестицій залежить від методу приватизації та того, хто саме буде новим власником підприємства.

Про це пишуть аналітики Центру економічної стратегії у новому аналітичному брифі «ЯК ЗА ДОПОМОГОЮ ПРИВАТИЗАЦІЇ ЗБІЛЬШИТИ ІНВЕСТИЦІЇ В ЕКОНОМІКУ УКРАЇНИ?», який продовжує низку досліджень ЦЕС з питань приватизації.

ТОП-7 факторів, що сприятимуть успішній роботі державного підприємства після продажу приватному інвестору, аналітики ЦЕС визначили на базі іноземного досвіду та досліджень практик приватизації в Україні, зокрема:

  • Купівля підприємства саме іноземним інвестором;
  • Відсутність попередніх зв’язків покупця з діяльністю та менеджментом компанії;
  • Заміна попереднього менеджерського персоналу;
  • Мінімізація контролю та частки підприємства у власності держави після приватизації;
  • Збільшення конкурентного тиску внаслідок втрати державної підтримки та вирівнювання правил гри;
  • Надання гарантій та повага до прав власності покупців державних підприємств;
  • Прозорість угоди та зменшення інформаційної асиметрії.

«Зараз, коли в Україні стартувала нова хвиля «великої» та «малої» приватизації, давати точні оцінки обсягу інвестицій зарано – реально оцінити їх обсяг стане можливим через 5-10 років. Однак нова процедура із відкритими аукціонами позитивно впливає на конкуренцію під час продажу, а, отже збільшенню обсягу виручки за підприємство. При цьому найбільш сприятливим варіантом купівлі держпідприємства є його купівля інвестором, який за походженням буде із іншої країни, жодним чином не буде пов’язаним із діяльністю підприємства та зможе звільнити увесь старий менеджмент», – прокоментував результати дослідження заступник виконавчого директора Центру економічної стратегії Дмитро Яблоновський.

Автори аналітичного бріфу підсумовують: приватизація державних підприємств може стати джерелом притоку інвестицій як безпосередньо через придбання підприємства новим власником, так і завдяки додатковим інвестиціям, необхідним для реструктуризації переважно неефективних державних підприємств.

Назад до розділу "Події"
Файли для завантаження
штрих

Контактна особа

штрих

Форма реєстрації для участі

штрих

Усі поля обов'язкові для заповнення