Як має комунікувати центральний банк аби бути зрозумілим? Воркшоп ЦЕС та German Advisory Group

18 квітня 2018 року Центр економічної стратегії та експерти German Advisory Group провели воркшоп, присвячений комунікаціям центрального банку як інструменту формування очікувань учасників ринку. Відкрила захід Їлдіц Гьотце, керівник департаменту у Федеральному Міністерстві економіки та енергетики Німеччини, яка відмітила значний поступ реформ у фінансовому секторі України останніми роками.

IMG_2735

Головним спікером заходу виступив доктор Сайрус де ла Рубіа, головний економіст німецького комерційного банку HSH Nordbank, лектор Frankfurt School of Finance and Management, який багато років слідкує за рішеннями з монетарної політики Європейського центробанку.

«Якщо в країні діє режим інфляційного таргетування, як в Україні, центральний банк має комунікувати багато. Потрібно не лише інформувати про зміни облікової ставки, але і роз’яснювати як працює трансмісійний механізм, тобто як зміна ставки впливає на інфляцію та економічну активність», – наголосив у доктор Сайрус де ла Рубіа.

IMG_2764

 

Свою презентацію доктор де ла Рубіа розпочав із тези про те, що у сучасних умовах центральний банк більше не може залишатися закритою та мовчазною інституцією. Однак, потрібно балансувати відкритість та зважувати ризики, коли відкритість може призвести до втрати довіри. За режиму інфляційного таргетування доктор де ла Рубіа рекомендує концентруватися на поясненнях змін облікової ставки як основного інструменту та дистанцююватися від прогнозів та аналізу обмінного курсу валют, оскільки курс не є таргетом цього монетарного режиму.
Більш докладно про кращі практики комунікацій облікової ставки – у презентації доктора Сайрус де ла Рубіа.
Деякі аспекти комунікації центральних банків з монетарної політики наведені у колонці доктора Сайруса де ла Рубіа для видання Лівий Берег.

Довідково
German Advisory Group Ukraine (Німецька консультативна група) – консультативна група, основними сферами досліджень є: макроекономічний аналіз, розвиток фінансового ринку, енергетичне господарство, інфраструктура та комунальне господарство, соціальна політика та політика у сфері охорони здоров’я.
Працює за підтримки Федерального Міністерства економіки та енергетичних ресурсів у рамках програми-наступниці TRANSFORM Федерального Уряду.

Назад до розділу "Події"
Файли для завантаження
штрих

Контактна особа

штрих

Форма реєстрації для участі

штрих

Усі поля обов'язкові для заповнення