fbpx

Якою має бути Україна у 2023 році? ЦЕС презентував бачення економічного розвитку країни

6 Вересня 2018
Поділитись

Центр економічної стратегії запропонував бачення необхідних змін у країні в економічній площині до 2023 року.

Основою бачення є теза про те, що процвітання України та добробут її громадян мають бути реалізовані через стійке інклюзивне економічне зростання.

У 2023 році Україна має досягти наступних індикаторів та структурних перетворень:

1. Ефективність врядування в Україні оцінюється за індексом World Governance Indicators на рівні, середньому для країн регіону.
2. ВВП щороку зростає не менше, ніж на 5% на рік. ВВП на душу населення становить понад 5000 доларів.
3. Стабільне макроекономічне середовище. Інфляція стабільна нижче 6%, курс гривні гнучкий.
4. Кредитний рейтинг України підвищили до найвищого з «спекулятивних» рівнів – ВВ+, наступна сходинка – «інвестиційний» рейтинг.
5. Український фінансовий сектор інтегровано до загальноєвропейського, українці мають змогу користуватися послугами, доступними європейцям через діючий режим внутрішнього ринку у сфері фінансових послуг.
6. Більшість державних підприємств та усі державні банки приватизовані. Ті, що залишились у державній власності, управляються відповідно до найкращих практик корпоративного управління та рекомендацій Організації економічного співробітництва та розвитку.
7. Скасовано мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення, ринок землі працює. Серед тих, хто обробляє землю, зростає частка власників, натомість частка орендарів зменшується. Зростає кредитування під заставу землі. Як наслідок, зростають інвестиції, збільшується кількість робочих місць на селі.
8. Ринки транспорту та електроенергії лібералізовано та демонополізовано. Кількість операторів на кожному інфраструктурному ринку – більше п’яти. Запроваджено конкурентні принципи тарифоутворення в електроенергетиці та на транспорті. Усі заявки бізнесу та населення на підключення/приєднання до транспортної інфраструктури та електромереж задовольняються вчасно. Понад 90% населення охоплені регулярними послугами доступних пасажирських перевезень.

manifesto-web

«Вже майже 5 років ми працюємо та дискутуємо про потрібні реформи, складаємо списки пріоритетних законопроектів і потрохи змінюємо систему. Зараз прийшов час подивитися – якою ми хочемо побачити Україну за наступні 5 років, які великі ініціативи і дорожні карти нам потрібні. Тому зараз на старті нового політичного сезону та у передвиборчий рік пропонуємо уявити якою могла би бути наша країна через призму економіки», – прокоментував виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський презентацію Маніфесту ЦЕС, яка відбулась у рамках експертного Клубу реформаторів 5 вересня 2018 року.

PR

Метою зустрічі, до якої долучилися представники державної влади, офісів реформ, експертних та аналітичних організацій, міжнародні організації та посольства іноземних держав, стало напрацювання спільного бачення – що саме слід зробити насамперед в найближчі роки, щоб досягти стійкого та інклюзивного економічного зростання в Україні.


Читайте у ЗМІ
Маніфест
X