Бюджет-2018: розвиток за інерцією

12 Січня 2018
Поділитись

У 2018 році держава бере на себе високу відповідальність – зібрати та перерозподілити 44,5% від ВВП, майже на 1 п.п. більше, ніж минулого року. Це гроші, що витрачаються через Державний бюджет, місцеві бюджети та соціальні фонди.

На жаль, розмір державних витрат збільшується, а їх структура не наближається до оптимальної – охорона здоров’я, економічна діяльність, загальнодержавні видатки, культура та охорона довкілля залишаються помітно недофінансованими, тимчасом як соціальний захист, громадський порядок, освіта, обслуговування боргу отримують відносно велику частку видатків. Помітний рух у правильному напрямку очікується лише у економічній діяльності (за рахунок дорожнього фонду ці видатки збільшуються). Орієнтиром оптимальної структури видатків слугували бюджети країн Центральної та Східної Європи (надалі – ЦСЄ), що стали членами ЄС після 2004 року.

Щоб забезпечити фіскальну стабільність, знизити державний борг та досягти більшого економічного зростання, необхідно переглянути ефективність видатків бюджету та зменшувати їх обсяг.

Аналітична записка (pdf) Завантажити Аналітична записка (pdf) (269.76 KB)
X