fbpx

Бюджет-2018: розвиток за інерцією

12 Січня 2018
Поділитись
Аналітична записка (pdf) Завантажити Аналітична записка (pdf) (269.76 KB)

У 2018 році держава бере на себе високу відповідальність – зібрати та перерозподілити 44,5% від ВВП, майже на 1 п.п. більше, ніж минулого року. Це гроші, що витрачаються через Державний бюджет, місцеві бюджети та соціальні фонди.

На жаль, розмір державних витрат збільшується, а їх структура не наближається до оптимальної – охорона здоров’я, економічна діяльність, загальнодержавні видатки, культура та охорона довкілля залишаються помітно недофінансованими, тимчасом як соціальний захист, громадський порядок, освіта, обслуговування боргу отримують відносно велику частку видатків. Помітний рух у правильному напрямку очікується лише у економічній діяльності (за рахунок дорожнього фонду ці видатки збільшуються). Орієнтиром оптимальної структури видатків слугували бюджети країн Центральної та Східної Європи (надалі – ЦСЄ), що стали членами ЄС після 2004 року.

Щоб забезпечити фіскальну стабільність, знизити державний борг та досягти більшого економічного зростання, необхідно переглянути ефективність видатків бюджету та зменшувати їх обсяг.

X