Участь у розробці засад реформування економіки України — «Шлях до процвітання»

10 Липня 2015
Поділитись
Презентація «Засади реформування економіки» Завантажити Презентація «Засади реформування економіки» (6.52 MB)
Шлях для процвітання Завантажити Шлях для процвітання (10.49 MB)

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України розробило документ, де визначено базові принципи реформування економіки, – «Шлях до процвітання». Над документом працювала команда Мінекономрозвитку за підтримки групи зовнішніх експертів, яку очолював співзасновник Центру економічної стратегії Іван Міклош. Також до складу групи увійшли: Олена Білан, головний економіст Dragon Capital, старший радник ЦЕС, та Гліб Вишлінський, виконавчий директор ЦЕС.

Головною метою документу є прискорення реформ на основі запропонованого в ньому єдиного бачення засад економічної політики. Керуючись ним, можна буде здійснювати аналіз нормативно-правових актів у цій сфері. Документ не має на меті замінити або доповнити такі документи, як Угода про асоціацію з ЄС, Стратегія 2020, Програма дій Кабінету Міністрів, Коаліційна угода, Меморандум МВФ.

У документі «Шлях до процвітання» визначено п’ять принципів, які мають лягти в основу державної політики для забезпечення економічного зростання:

  • верховенство права
  • вільна і чесна конкуренція
  • захист прав власності
  • абсолютна нетерпимість до корупції
  • нечисленний, але ефективний державний апарат.

Цей документ окреслює межі та логіку питань ЧОМУ та ЯК проводити реформи, визначає найважливіші напрямки структурних реформ та ключові заходи для їх прискорення.

Презентація стратегії «Шлях до процвітання» для представників ЗМІ відбулася 10 липня 2015 року.

X