fbpx

Анонс презентації результатів дослідження «Чи повинна ціна на газ бути ринковою» [26.08.2015]

21 Серпня 2015
Поділитись

Центр економічної стратегії (ЦЕС) запрошує представників засобів масової інформації та експертів на публічну презентацію результатів дослідження «Чи повинна ціна на газ бути ринковою», яка відбудеться 26 серпня у прес-центрі Українського кризового медіа центру (адреса: Український дім на Європейській площі, вул. Хрещатик, 2, Київ) з 15:00 до 16:00.

Мета дослідження «Чи повинна ціна на газ бути ринковою» – дати відповідь на питання, чи доцільним є перехід від низьких регульованих цін на газ для потреб населення та опалення до ринкових.

Аналіз альтернатив (піднімати чи не піднімати тарифи на газ для населення до ринкового рівня) продемонстрував, що ринкові ціни на газ мають низку переваг перед регульованими тарифами з точки зору впливу на державні фінанси, енергоефективність, імпортозалежність та можливості для корупції. Для того, щоб ефективно реалізувати ці переваги, підвищення тарифів треба поєднати із заходами-компенсаторами, які уможливили б фізичне скорочення споживання, а також забезпечили адекватний рівень підтримки через механізми субсидій для малозабезпечених, конкурентне середовище серед постачальників та роботу з неплатниками.

Результати дослідження презентуватиме заступник директора ЦЕС Марія Репко, яка відповідає за координацію досліджень у сфері державної політики, що спрямована на забезпечення макроекономічної стабільності.

У заході також братимуть участь засновники ЦЕС Томаш Фіала та Іван Міклош, виконавчий директор ЦЕС Гліб Вишлінський, директор з досліджень ЦЕС Андрій Бойцун.

Якщо ви плануєте взяти участь у нашому заході, просимо заповнити форму реєстрації.

X