fbpx

Завдяки чому економіка України зросла відразу на 6% і що чекати далі

2 Серпня 2021
Поділитись

Україна впевнено оживає після коронакризи: у другому кварталі ВВП країни, за оцінкою Мінекономіки, виріс на 6% у річному численні.

Член наглядової ради ЦЕС та головна економістка Dragon Capital Олена Білан, а також старший економіст ЦЕС Юрій Гайдай поділились своїми думками щодо цього.

«Зараз головним рушієм економіки є внутрішній попит, споживання домогосподарств, — вважає Юрій Гайдай. — Відвідування українцями продуктових магазинів, обороти закладів харчування, оренда житла, споживання електроенергії зростають».

На його думку ефект від інфраструктурних проєктів є важливим, але недостатнім драйвером для економіки та ділової активності.  В 2021-ому видатки на ці цілі не перевищать рівень 2018−2019 років. «Такі витрати [у 2020—2021 роках] не можуть бути істотним безпосереднім драйвером економічного зростання, особливо з того погляду, що ці ресурси переважно розподілені з інших секторів економіки», — зазначає експерт.

На наступний рік Олена Білан прогнозує зростання ВВП 2022 року на плюс 4,6%.

«Основним драйвером зростання залишиться внутрішній попит, переважно споживчий, — каже Олена. Але також очікуємо відновлення інвестиційної активності після драматичного падіння інвестицій торік»

Повний матеріал читайте на НВ.

X