Від початку року за активами збанкрутілих банків виторгували 1,2 млрд гривень
Від початку 2025 року, за даними Фонду гарантування вкладів, у системі Прозорро.Продажі відбулося 65 успішних аукціонів з продажу активів збанкрутілих банків на суму 1,2 млрд гривень.
Як пише РБК-Україна, про це йдеться в матеріалі 24 каналу.
Такого результату вдалось досягти попри те, що значна частина активів на балансі як діючих, так і збанкрутілих банків банків, – це проблемні активи. Це можуть бути беззаставні кредити, давно прострочені договори, або ж угоди, укладені зі збанкрутілими позичальниками.
«Проблеми із перепродажем банківських активів – застави або простроченого кредиту – часто впираються у питання стягнення на етапі виконання судових рішень. Інша особливість ринку – значна частина проблемних активів сконцентровано в державних банках, які не завжди можуть продати пакет проблемних боргів за низькою ціною через справедливі побоювання, шо менеджмент звинуватять в завданні збитків державі, а за високою – через погану якість цих активів. У цілому ринок проблемних кредитів впирається в питання правовладдя, як дуже багато інших процесів в країні», – пояснює Марія Репко, заступниця директора Центру економічної стратегії.
Джерело: РБК-УКРАЇНА.
Інші новини від експертів ЦЕС за посиланням.