fbpx

Анонс публічного обговорення на тему «Яким є оптимальний масштаб державних видатків в Україні» [02.11.2015]

30 Жовтня 2015
Поділитись

Центр економічної стратегії (ЦЕС) та Київська Школа Економіки запрошують експертів та представників засобів масової інформації на публічне обговорення «ЯКИМ Є ОПТИМАЛЬНИЙ МАСШТАБ ДЕРЖАВНИХ ВИДАТКІВ В УКРАЇНІ». Захід проводиться за підтримки Міністерства фінансів України.

Дата проведення: 2 листопада, 14:00-15:30.

Місце: Київська Школа Економіки, вул. І. Мазепи, 1 (біля метро Арсенальна), кімната 106.

Україна входить до десяти країн з найвищою у світі часткою видатків державного сектора у ВВП. Водночас, інституційна спроможність українського державного апарату ефективно розпоряджатись наявними ресурсами є низькою: у міжнародних рейтингах ефективності державного управління, якості регулювання та боротьби з корупцією Україна посідає дуже низькі місця. Навіть урахування вищої, ніж у інших країнах, частки тіньової економіки у ВВП України не змінює цієї картини кардинально: частка державних видатків у ВВП залишається порівняно високою.

Центр економічної стратегії підготував дослідження щодо обсягів державних видатків та їх впливу на економічне зростання та, застосувавши метод регресійного аналізу зробив припущення щодо оптимальної частки державних видатків у ВВП для України. Це перше з запланованих досліджень у сфері державних видатків, покликане надати загальне бачення напрямку руху у цій сфері. Результати цього дослідження будуть презентовані в ході обговорення.

Оскільки зараз триває суспільна дискусія щодо податкової реформи, покликаної знизити податкове навантаження на економіку, питання зниження державних видатків є особливо актуальним. З метою вироблення спільної експертної позиції, надання рекомендацій уряду, Центр економічної стратегії за підтримки та участі Київської Школи Економіки проводить публічне обговорення за участю представників державної влади (запрошено представників Міністерства фінансів, НБУ, МЕРТ), громадських організацій та науково-експертної спільноти.

Питання для обговорення:

 1. Як співвідношення низької інституційної спроможності держави та високих обсягів державних видатків впливає на економічний розвиток?
 2. Чи змінює оцінку урахування тіньової економіки?
 3. 3. Яким є економічний ефект від високої частки державних видатків у ВВП?
 4. 4. Які ризики та переваги несуть збереження статус-кво, швидке чи повільне зменшення частки державних видатків у ВВП? Яким чином можна нівелювати ці ризики?

Формат дискусії:

 • Виступи. Загальна тривалість – до 45 хвилин:
 1. Іван Міклош, співзасновник Центру економічної стратегії, радник міністра фінансів України, екс-віце-прем’єр та міністр фінансів Словаччини
 2. Павло Кухта, радник Центру економічної стратегії
 3. Юрій Городніченко, Associate Professor, University of California – Berkeley
 • Питання до виступаючих та їх відповіді. Загальна тривалість – до  15 хв.
 • Обговорення – до 30 хвилин.

Загальна тривалість обговорення – 1,5 години.

Модератори дискусії:

 • Ігор Шумило, радник Президента КШЕ
 • Гліб Вишлінський, виконавчий директор Центру економічної стратегії

Дискусія відбудеться за правилами: учасники можуть вільно використовувати отриману інформацію, робити пряме цитування.

X