Як ефективно провести бюджетні видатки в кризовий рік?

11 Червня 2020
Поділитись

В умовах кризи уряд вніс масштабні зміни до бюджету: скоротив доходи, збільшив видатки та дефіцит. Головне завдання на цей рік – провести бюджетну політику так, щоб підтримати найбільш постраждалі внаслідок кризи категорії населення та сегменти економіки, і не розбалансувати бюджет. Які ризики існують при розподілі коштів, спрямованих на подолання наслідків пандемії і як їх мінімізувати? Кого підтримувати і які механізми контролю за бюджетними коштами задіяти?

Теми, які будуть порушені під час дискусії:
– Бюджет проти кризи. В яку суму кошторису вже обійшлася протидія кризі? Які перші результати роботи антикризового бюджетного фонду (наповнення/вибірка) і наскільки він ефективний, як інструмент протидії негативним явищам?
– Більше видатків – більше відповідальності. Які ризики існують при розподілі видатків, спрямованих на протидію пандемії?
– Хто ревізор. Які механізми контролю доцільно застосувати, щоб убезпечити бюджетні кошти (і кошти кредиторів) в умовах кризи від ризиків нецільового використання?
Роль Держаудитслужби та Рахункової Палати.
– Кому держпідтримку. Одне з ключових питань для держави в кризовий рік – кого підтримувати/рятувати? На початку кризи ми більш-менш визначились: малий бізнес, медики, безробітні, пенсіонери, деякі інші категорії. Це відобразилось на видатках бюджету. Хто на черзі? Як може змінитися політика держави щодо підтримки окремих сегментів економіки або верств населення до кінця року?

Спікери:
– Валерій Пацкан, голова Рахункової Палати
– Денис Улютін, перший заступник міністра фінансів України
– Йоста Люнгман, постійний представник МВФ в Україні
– Іван Крулько, перший заступник голови комітету Верховної ради з питань бюджету
– Марія Репко, заступниця голови Центру економічної стратегії

Модератор – Галина Калачова, лідер проекту VoxUkraine «Budget WatchDog».

Дискусія проходитиме онлайн у застосунку GoToMeeting.
Для участі, будь ласка, зареєструйтеся за посиланням:
https://cutt.ly/budget_vox

Захід організовано за підтримки Уряду Німеччини через проект «Ефективне управління державними фінансами ІІІ», що реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH

X