Трекер відновлення української економіки

Трекер 26.07 Завантажити Трекер 26.07 (716.05 KB)

Оновлено: 26.07.2021

Оновили дані трекеру економічних змін на час пандемії. Підписатися на розсилки можна за посиланням. Ми проаналізували мобільність громадян, пошук роботи і вакансії, оплати терміналами Приватбанку і Приват24, а також споживання електроенергії. Вдячні за надання даних для трекера компаніями Google,  Work.ua, Rabota.ua, Jooble, ЛУН, Укренерго, Dragon Capital, Приватбанк, Опендатабот, Aviasales, RailwayBot, Poster, Booking.com, Airbnb, Transparent, Vrbo, Tripadvisor, OLX Робота.

Країна нарешті видихає і насолоджується літом. Бронювання авіаквитків та популярність короткострокової оренди житла свідчать, що і внутрішній туризм, і поїздки за кордон користуються попитом. При цьому в офісах кожне четверте місце є порожнім, а на робітничі вакансії складно знайти людей.

Мобільність українців

Мобільність українців залишається практично без змін вже другий тиждень поспіль. Через активний період відпусток та більші можливості для подорожей, ніж в 2020 році, робочі місця відвідують навіть рідше, аніж в аналогічний період минулого року (-12%).

Ринок праці

На ринку праці невелике зменшення активності. Кількість відкритих вакансій за останній тиждень зменшилась на 4%, а за два тижні – на 13%.

Так, як і в аналогічний період минулого року, кількість шукачів роботи продовжує зменшуватись (-2% за тиждень та -6% за два тижні).

Робітичні вакансії

Попит на робітничі вакансії також продовжує спадати – на 3% менше за тиждень. В той же час, кількість відкритих вакансій залишається незмінною.

Купівля залізничних квитків

Кількість куплених залізничних квитків за останній тиждень зросла, повернувшись до рівня середини липня цього року. Квитків зараз купують на 3% більше, аніж в цей період минулого року.

Купівля авіаквитків

Українці бронюють все більше авіаквитків (+5% за тиждень). Кількість заброньованих авіаквитків зараз є на 2% більшою, аніж під час піку в травні цього року.

Заклади харчування

Кількість відкритих закладів харчування в Україні залишається стабільною з кінця травня цього року. Виручка закладів за останній тиждень зросла на 3%.

Оренда житла

Оренда однокімнатних квартир в Києві за тиждень подорожчала на 4,6%, двокімнатних – на 5,8%, а трикімнатних – на 0,5%. Збільшення медіанної ціни може бути пов’язаним зі зменшенням кількості оголошень через літній період. В результаті на ринку залишились пропозиції, які є дорожчими.

Короткострокове бронювання житла

Період відпусток продовжується, а з ним й далі росте попит на короткотермінові бронювання житла (+7% за тиждень).

Споживання електроенергії

Споживання електроенергії, зважене на температуру, за останній тиждень зменшилось на 3%. Значення наблизились до тих, які спостерігали в аналогічний період в 2019 році.

Приват24 та POS-термінали

За останній тиждень платіжна активність українців трохи зменшилась. Як онлайн оплат через Приват24, так і оплат в POS-терміналах стали робити менше на 1%.

Дистанційна зайнятість

Без оновлень цього тижня.

Ви можете отримувати актуальні дані трекеру на пошту. Достатньо лише заповнити форму нижче. 

X