Трекер відновлення української економіки

23 Листопада 2020
Поділитись
Трекер-23.11 Завантажити Трекер-23.11 (402.81 KB)

Оновлено: 23.11.2020

Зробили трекер економічних змін на час пандемії, підписатися на розсилки можна за посиланням. Проаналізували використання вартість оренди житла, мобільність громадян, пошук роботи і вакансії, оплати терміналами Приватбанку і Приват24, а також споживання електроенергії. Вдячні за надання даних для трекера компаніями Google, Apple,  Work.ua, Rabota.ua, ЛУН, Укренерго, Dragon Capital та Приватбанк.

Цього тижня ми можемо сповна оцінити, наскільки вплинув “карантин вихідного дня” (КВД) на економіку та поведінку людей. Нагадаємо, що вихідні 14-15 листопада були першими вихідними, коли в дію увійшли жорсткіші обмеження. Хоча не всі регіони погодилися виконувати рішення уряду, на вихідних тепер не дозволено приймати відвідувачів у закладах громадського харчування, проводити культурні заходи, тепер зачинені спортзали, торгові центри (крім продуктових точок), заборонено надавати послуги, що не є першої необхідності.


На всій території також діють обмеження помаранчевої зони. У нашому щотижневому трекері проаналізуємо, як подіяли нові обмеження.

Мобільність українців

Щоденні високі цифри захворюваності на COVID-19 зробили громадян більш обережними. Разом з сезонним зменшенням активності ми бачимо, що з кінця вересня пересування на авто та пішки зменшувалося. Не зважаючи на негативний тренд, карантин вихідного дня ще більше вдарив по показниках – пересування на авто чи пішки у вихідні впало на близько 20% порівняно з середнім впродовж вихідних за останні три тижні.

З даних Google теж бачимо, що мобільність скоротилася. Найбільше карантин вихідного дня вдарив по відвідуванню торгових розважальних центрів. Якщо у вихідні до КВД відвідування було на близько 15% менше, ніж у “доковідні” часи, то під час КВД відвідування уже на 44% менше. Особливість даних Google в тому, що вони показують зміну мобільності відносно відповідного дня тижня. І ми бачимо, що люди, що працюють у вихідні, теж стали менше виходити на роботу – а точніше, на близько 14% менше, порівняно з середнім показником за вихідні 3-х попередніх тижнів.

Ринок праці

Оцінюючи інформацію з сайтів пошуку роботу, можемо сказати, що на ринку праці все досі стабільно — ми бачимо незначні коливання в коридорі від -2% до +3% від “докарантинного” показника по наповненню сайтів новими вакансіями, та -5% до -3% по резюме. Поки ефекту карантину не видно, так само як і сезонного зменшення активності. Минулого року в аналогічному періоді просідання було набагато сильнішим – тоді нових вакансій публікували на 20% менше, ніж взимку 2019 року. Хоча пошуковувачів роботи було більше.

Споживання електроенергії

Споживання електроенергії росте — з кінця жовтня збільшилося на близько 4%. Показник вийшов на рівень 2019 ще в кінці вересня і з тих пір не опускається. Всі цифри уже скориговані на температуру, тому вплив погоди за вікном виключений. З часу найжорсткіших карантинних обмежень споживання виросло на близько 24%.

Приват24 та POS-термінали

“Карантин вихідного дня” сильно зменшив кількість оплат через POS-термінали. Кількість оплат трималася стабільною впродовж уже декількох місяців, проте у перші вихідні під КВД вона різко скоротилася на 11%. Це добре видно на графіку середньотижневих показників, які якраз захопили вихідні 14-15 листопада.

Оренда житла

На жаль, за останній період оновлень цього графіку немає.


Якщо ви хочете отримувати розсилку з даними трекеру, прохання заповнити форму нижче.

X