Трекер відновлення української економіки

Трекер 05,05 Завантажити Трекер 05,05 (846.12 KB)

Оновлено: 5.05.2021

Оновили дані трекеру економічних змін на час пандемії. Підписатися на розсилки можна за посиланням. Ми проаналізували мобільність громадян, пошук роботи і вакансії, оплати терміналами Приватбанку і Приват24, а також споживання електроенергії. Вдячні за надання даних для трекера компаніями Google,  Work.ua, Rabota.ua, Jooble, ЛУН, Укренерго, Dragon Capital, Приватбанк, Опендатабот, Aviasales, RailwayBot, Poster, Booking.com, Airbnb, Transparent.

Згідно правил адаптивного карантину в Україні області продовжують повертатися в «жовту» зону. Так, за останній тиждень у «жовту» зону перейшли м. Київ, Київська, Миколаївська та Вінницька області. Хоча ми спостерігаємо пожвавлення всіх видів мобільності (окрім зниження відвідування робочих місць через свята), проте споживання електрики раптово пішло вниз, а кількість непрацюючих закладів харчування збільшилася.

Мобільність українців

З послабленням суворих карантинних обмежень в деяких областях мобільність українців помітно зросла. Впродовж останнього тижня на 6% збільшилось відвідування торгово-розважальних закладів та продуктових. Транспортом стали користуватись на 5% більше. В той же час, з наближенням Великодніх свят відвідування робочих місць зменшилось на 2%.

Ринок праці

На ринку праці вже впродовж двох тижнів збільшується кількість оголошень нових вакансій (+3% за два тижні та +2% за останній тиждень). Кількість вакансій минулого року під час жорсткого локдауну було на 54% менше відкритих вакансій, а у 2019 році загальний тренд був значно вищий, хоча конкретно в цей період показник був порівняний.

Кількість шукачів роботи з середини березня спала на 26%, а за останній тиждень – на 8%. Та значення зараз є вдвічі більшим, ніж в аналогічний період в 2019, та на 29% більшим порівняно з цим періодом минулого року.

З активним виходом областей з «червоних» зон пропозиція дистанційної роботи спадає. Так, дистанційну роботу зараз пропонують 4,3% вакансій, що є менше, аніж під час росту в другій половині квітня. Кількість вакансій, де можлива неповна зайнятість, збільшилась й наразі становить 2,5%.

Купівля залізничних квитків

Кількість залізничних квитків, проданих через RailwayBot, продовжує зростати. За місяць кількість проданих квитків зросла на 83%, а впродовж останнього тижня – на 12%. Зараз купляють майже стільки ж квитків, скільки купляли на початку цього року (-1%).

Купівля авіаквитків

Попит на авіаквитки стрімко зростав з кінця березня до кінця квітня (+29% за даний період), але впродовж останнього тижня спостерігаємо невеликий спад (-7%). Порівняно з початком року, кількість бронювань зараз є більшою на 64%.

Заклади харчування

Під час Великодніх свят зменшилась і кількість ресторанів, які працюють, і їх обороти. Впродовж останнього тижня відкритих закладів стало на 7% менше, а виручка впала на 2%.


Оренда житла

Ціни оренди трикімнатних квартир в Києві з початку квітня зросли на 10%. Впродовж останнього тижня також спостерігаємо ріст на однокімнатні варіанти (+0,5%) та невеликий спад на двокімнатні (-1,3%). Порівняно з цим періодом минулого року, оренда однокімнатних квартир зараз є дорожчою на 10%, двокімнатних – на 22%, а трикімнатних – на 21%.

Короткострокове бронювання житла

Кількість заброньованих помешкань впродовж останнього тижня спала на 4%. Тим не менш, зараз вона є набагато більшою порівняно з цим періодом минулого року, коли помешкання бронювали на 74% менше.

Споживання електроенергії

Впродовж останнього тижня рівень споживання електроенергії знизився на 8%, наблизившись до значень 2020 року. Порівняно з аналогічним періодом у 2019, електроенергію зараз споживають на 6% менше.

Приват24 та POS-термінали

Немає оновлення цього тижня

Ви можете отримувати актуальні дані трекеру на пошту. Достатньо лише заповнити форму нижче. 

X