Трекер відновлення української економіки

Трекер 22,02 Завантажити Трекер 22,02 (348.31 KB)

Оновлено: 15.02.2021

Оновили дані трекеру економічних змін на час пандемії. Підписатися на розсилки можна за посиланням. Ми проаналізували мобільність громадян, пошук роботи і вакансії, оплати терміналами Приватбанку і Приват24, а також споживання електроенергії. Вдячні за надання даних для трекера компаніями Google,  Work.ua, Rabota.ua, Jooble, ЛУН, Укренерго, Dragon Capital та Приватбанк.

Мобільність українців

Українці все ще мало пересуваються порівняно з минулим роком. Найбільше відвідують заклади, де продають товари першої необхідності, тобто продуктові магазини та аптеки (кількість відвідувачів всього на 9% менша від показника минулого року), а на роботу та в інші заклади ходять на близько 21-24% рідше, ніж в аналогічному періоді 2020 року.

Вдома зараз проводять трохи більше часу, ніж минулого року (на близько 2%). Загалом у лютому цей показник доволі стабільний і мало відрізняється від того, скільки часу перебували вдома в аналогічному періоді 2020 року.

Ринок праці

Роботодавці продовжують активно шукати нових співробітників. Не зважаючи на невелике падіння за тиждень 4-10 лютого, зараз кількість вакансій знову почала збільшуватися і перебуває на такому ж рівні, що і у 2020 році. Загалом за останній місяць кількість нових оголошень про роботу на сайтах виросла на близько 27%.

Бажаючих знайти нову роботу теж стає все більше, судячи з кількості нових резюме на сайтах. Кількість резюме росте високими темпами (швидше, ніж оголошення про вакансії) і уже набагато вища рівня 2020 (+24%) та 2019 років (+62%).

Споживання електроенергії

Споживання електроенергії знизилося за останній тиждень на 5%, проте все ще перебуває на такому ж рівні, що і в аналогічному періоді 2020 року. Ми коригуємо споживання на температуру, тому варто виключити фактор потепління, яке нещодавно почалося.

Оренда житла

Ціни на оренду квартир у Києві зараз дуже стабільні і вищі за показники під час минулорічного локдауну. Найменше виросли ціни на однокімнатні варіанти (+5%), двокімнатні виросли на 9%, трикімнатні на 14%, якщо порівнювати з середніми цінами під час жорсткого карантину навесні 2020 року.

Приват24 та POS-термінали

Платіжна активність зараз набагато вища, ніж в аналогічному періоді минулого року, коли локдауну в Україні ще не було. Зараз картками через POS-термінали в торгових точках розраховуються на 20% частіше, а онлайн через Приват24 на 25% частіше, порівняно з аналогічним періодом 2020 року. Загалом за майже місяць після січневого карантину оплати почастішали – картками на 9%, а онлайн на 3%.

Ви можете отримувати актуальні дані трекеру на пошту. Достатньо лише заповнити форму нижче. 

X