fbpx

Чому корозійний капітал – це загроза для майбутнього Східної Європи?

26 Серпня 2020
Поділитись

Центр економічної стратегії запрошує вас на дискусію “Чому корозійний капітал – це загроза для майбутнього Східної Європи?”. Подія відбудеться 26 серпня, о 16:00, на платформі Zoom.

Попередні результати нашого дослідження показують, що корозійний капітал в країні створює порочне коло, яке ставить під загрозу дотримання верховенства права в країні та якісну роботу інституцій. 

Корозійний іноземний капітал – це інвестиції, , які не переслідуютьекономічних вигод, а хочуть отримати політичнийо вплив. У випадку України, інтерес Росії в тому, щоб в державі залишалась корупція, слабкі інституціїта впливові олігархи. Коли інституції слабкі, а чиновники корумповані, для російського та інших корозійних капталів значно простіше просувати свої інтереси. Наприклад, через домовленості з місцевими олігархами, підкупи чиновників та зловживанням роботою інституцій.

Ми пропонуємо поговорити про те, як корозыйний капітал шкодить країнам Східної Європи та їхнім сусідам, а також про те, яких заходів слід вжити для того, щоб зменшити його негативний вплив. 

Програма:

16:00-16:10 Вступне слово: Як світовий корозивний капітал руйнує демократію? Наталія Отел Белан, регіональний директор в Європі, Євразії Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE) (США)

16:10-16:30 Презентація: “Російський економічний слід в Україні”, Дарія Михайлишина, економістка Центру економічної стратегії. 

16:30-17:30 Дискусія: “В чому небезпека корозійного капіталу для Східної Європи?”

  • Андерс Аслунд, старший науковий співробітник, Atlantic Council (США)
  • Ерік Хонтц, заступник регіонального директора в Європі та Євразії Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE)
  • Артак Кюруміан, економіст, експерт Transparency International Armenia Anticorruption Center (TIAC) (Арменія)
  • Тетяна Ларюшин, виконавча директорка Центру підприємництва та економічної політики (CEEP) (Молдова)
  • Дарія Михайлишина, економістка Центру економічної стратегії.
  • Руслан Стефанов, директор економічних програм Центру з вивчення демократії  (CSD) (Болгарія)

17: 30-18:00 – Питання та відповіді

X