fbpx

Яким є оптимальний масштаб державних видатків в Україні?

Прес-реліз у форматі pdf Завантажити Прес-реліз у форматі pdf (467.89 KB)
Повна версія аналітичної записки Завантажити Повна версія аналітичної записки (355.20 KB)
Презентація з результатами досліджень Завантажити Презентація з результатами досліджень (2.62 MB)
Усі матеріали Завантажити Усі матеріали (3.36 MB)
Інфографіка Завантажити Інфографіка (691.52 KB)

Мета аналітичної записки «Чи є державні видатки в Україні занадто високими»  – дати відповідь на питання, чи є частка державних видатків у ВВП України занадто високою з точки зору ефективності використання обмежених економічних ресурсів країни.

За світовими стандартами, нинішній рівень державних видатків в Україні є високим. Україна входить до 10 країн з найвищою у світі часткою видатків державного сектора у ВВП. Водночас спроможність українського державного апарату ефективно витрачати таку велику частину економічних ресурсів країни викликає сумніви: у міжнародних рейтингах ефективності державного управління, якості регулювання та боротьби з корупцією Україна посідає дуже низькі місця у порівнянні з іншими країнами світу.

Таке неефективне використання обмежених ресурсів країни призводить до низького рівня економічного розвитку та бідності. Зменшення частки ВВП, яка перерозподіляється через державний сектор, та підвищення ефективності видатків державного сектору можуть стати для України потужним джерелом розвитку та економічного зростання.

X