fbpx

Атака на Нацбанк – атака на кишеню кожного з нас

12 Червня 2020
Поділитись

Схоже, що народні депутати хочуть змусити українців щодня дивитися не лише на лічильники заражених коронавірусом, але й на табло обмінних пунктів.

Спочатку група Комітету Ради з питань економічної політики пропонує надрукувати 400 млрд. грн. і роздати їх “для подолання економічної кризи”.

А тепер вже фінансовий Комітет Ради хоче дати політичну оцінку діяльності Національного банку України.

По-перше, незалежність НБУ від побажань політиків є однією з ключових умов співпраці України з Міжнародним валютним фондом. Без програми з МВФ Україна не зможе ані пройти цей рік без дефолту за боргами, ані профінансувати рекордний з 2014 року через коронакризу дефіцит бюджету.

По-друге, а в чому, власне, нардепи звинувачують Нацбанк?

Виявляється, НБУ у 2019 році та на початку 2020 року “не забезпечив стабільність грошової одиниці України”. Під цим депутати мають на увазі посилення гривні до долара наприкінці 2019 року. Сказати б комусь в 2008-09 чи 2014-15 роках, що міцна гривня – це жахливо, засміяли б. Але нардепи вважають, що річна інфляція нижче 5% і рекордно низька облікова ставка 6% – це нестабільність.

Виявляється, в Україні “піраміда державних боргових зобов’язань”. Хороший же сигнал хочуть дати депутати інвесторам, які купують державні облігації для фінансування ними ж затверджених видатків бюджету.

Виявляється, НБУ недостатньо допоміг банківській системі України під час карантину. Тобто провести банки через одну з найбільших світових криз останніх десятиліть так, що жоден з них навіть не захитався – це погано допомогти банкам і поганий банківський нагляд. Напевно, раніше, коли в кожну кризу банкрутували десятки банків, Нацбанк допомагав краще.

Чому депутати таке пишуть – зрозуміло.

За ними стоять “промисловці”, які хочуть грошей і не збираються їх потім повертати. Експортери, які хочуть заробляти більше прибутків з кожного отриманого долара, забравши гроші з кишень покупців імпорту. І, звісно, стоїть Коломойський, який мріє якнайшвидше припинити співпрацю з МВФ, щоб повернути собі Приватбанк і зупинити справи проти себе в Британі і США.

Інтерес виборців мати стабільну гривню і ціни цим депутатам нецікавий взагалі.

X