fbpx

Що необхідно для розвитку конкуренції в Україні

Презентація «Що необхідно для розвитку конкуренції в Україні» Завантажити Презентація «Що необхідно для розвитку конкуренції в Україні» (2.03 MB)

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ) спільно із Центром економічної стратегії (ЦЕС) розробило документ «Шлях до процвітання», де визначено п’ять базових принципів реформування економіки. Одним із них є вільна та чесна конкуренція.

Мета даного проекту – запропонувати напрямки державної політики для поліпшення конкурентного середовища в Україні. Тут ми бачимо чотири блоки питань:

  1. Природні монополії та суміжні ринки. Що є природною монополією, що робити з великими державними компаніями-монополістами та як забезпечити незалежність регулятора для природніх монополій?
  1. Антиконкурентні дії компаній на ринку. Чи відповідає українське законодавство кращим світовим стандартам та чи існує потреба у підсиленні інституційної спроможності Антимонопольного комітету України?
  1. Дерегуляція. Як і в радянському минулому, аби «захистити» споживачів Україна прискіпливо регулює більшість ринків. В результаті цього для входу на ринок нової фірми існують суттєві необґрунтовані регуляторні бар’єри. Як забезпечити незалежність процесу дерегуляції від політичних змін та його незворотність?
  1. Конкурентний нейтралітет. Цей блок містить два питання: приватизація та підзвітність державної допомоги як шляхи створення рівних правил гри на ринках та недопущення викривлення конкуренції.
X