[проект] Побудова мостів в державній політиці: Україна

Після Євромайдану та російської агресії в 2014, українці бачать європейську інтеграцію, який шлях для України.
Підтримка євроінтеграції виросла з 42% в 2013 році до 57% в червні 2017 (опитування Фонду «Демократичні ініціативи»). Зараз тільки 8% населення надають перевагу більш тісному зв’язку з сусідньою Росією, Білоруссю та Казахстаном.
Ця зміна була занадто швидкою для того, щоб супроводжуватися глибокою європеїзацією українського суспільства. Гарний тому приклад – битва українського громадянського суспільства з глибоко вкоріненою корупційною системою, що простягає своє коріння ще в радянський режим. Хоча корупція і вважається проблемою №1, толерантність суспільства до неї все ще дуже висока.

Завданням програми є ініціювати змістовну дискусію щодо загальноєвропейських політичних викликів, яка б ґрунтувалася на аналітичних дослідженнях. Партнерський формат співпраці між українськими експертами та колегами з ЄС сприятиме нарощуванню потенціалу. Фокус на публічних заходах допоможе охопити аудиторію, яка зазвичай стоїть осторонь від процесу розробки політики. Додатковий фокус на адвокації дозволить привернути увагу нинішніх країн-членів Європейського Союзу до проблеми низької підтримки асоціації України з ЄС. Аудиторія ЄС отримає роз’яснення щодо перебігу реформ в Україні, що допоможе уникнути  «втоми від України», яка з’являється в той момент, коли реформи сповільнюються.

В рамках проекту експерти ЦЕС та інших організацій-членів РПР проведуть низку адвокаційних зустрічей в країнах ЄС та здійснять дослідження актуальних загальноєвропейських політичних питань разом з колегами з ЄС. Результатом проекту стануть три дослідження:

  1. Що має робити держава, щоб створити можливості для перетворення середнього бізнесу в лідерів на світовому ринку? (базуючись на досвіді Німеччини). Допомогу в роботі цієї дослідницької групи надає Berlin Policy Hub, проект Institut für Europäische Politik.
  2. Які фактори впливають на довіру громадськості до судової системи і які важелі можуть використовувати різні гравці для посилення цієї довіри в Україні (базуючись на досвіді Нідерландів). Допомогу в роботі цієї дослідницької групи надає Center for International Legal Cooperation.
  3. Як врятувати антикорупційну реформу в Україні (базуючись на досвіді Румунії)

Результати досліджень будуть публічно представлені влітку-восени 2019 року в Києві та столицях трьох країн ЄС.

Проект «Побудова мостів в державній політиці: Україна» реалізується за фінансової підтримки Foundation Open Society Institute в співпраці з OSIFE при Open Society Foundation.

Інші дослідження на цю тему

X