fbpx

Як підтримати бізнес та працівників в період поширення коронавірусу?

Як підтримати бізнес та працівників в період поширення коронавірусу? Завантажити Як підтримати бізнес та працівників в період поширення коронавірусу? (265.51 KB)

Коронакриза: не панікуємо, а пропонуємо. Сторінка з постійними оновленнями та пропозиціями для уряду та громадян.

Щоб попередити банкрутства компаній та звільнення працівників через карантин, влада має допомогти ураженому обмеженнями бізнесу. Такою підтримкою можуть стати податкові канікули зі сплати ЄСВ, адресна фінансова підтримка, овердрафти та кредитні лінії малим підприємствам.

Ці заходи ми пропонуємо, щоб зменшити падіння сукупного попиту. Вони водночас не мають бути занадто обтяжливими для бюджету та частково матимуть позитивні наслідки із точки зору запобігання поширенню вірусу.

Перш за все йдеться про допомогу компаніям, які працюють у сфері пасажирських перевезень, громадського харчування, розваг та культури, готельного та туристичного бізнесу, а також торгово-розважальним центрам та приватним закладам освіти.

Канікули зі сплати ЄСВ стимулюватимуть бізнес до збереження персоналу. Для критично уражених секторів, таких як авіакомпанії, можливим варіантом є адресна фінансова підтримка та кредитні гарантії.

Необхідно спростити звернення до служби зайнятості для тих, хто найменш захищений та не мав офіційного місця роботи і був звільнений через кризу. Наприклад, запровадити онлайн подання первинного пакету документів.

Компенсація витрат на догляд за дітьми, оплачувальні відпустки для батьків та впровадження дистанційної зайнятості необхідні для того, щоб компенсувати втрати через довгостроковий карантин у садочках та школах. Наприклад, можна використати досвід Польщі, де також нещодавно був введений карантин у закладах освіти, батьки можуть отримувати пільгу у розмірі 80% заробітної плати, якщо вони будуть змушені залишатися вдома для догляду за дітьми.

Заходи, що можна вжити у стислий термін:

  • Не стягувати штрафи за встановлені порушення, викликані обмеженнями, запровадженими органами державної влади та місцевого самоуправління у відповідь на пандемію.
  • Накласти мораторій на зміни в регуляторній політиці мінімум на квартал. Це також стосується можливих планів перегляду цін/тарифів на товари/послуги державних монополій та державних відомств. Такі рішення дозволять підприємствам сфокусуватися на економічних викликах і не відволікати ресурс на підлаштовування під зміни в регулюванні.
  • Відтермінувати планові комплексні перевірки суб’єктів господарювання з низьким та середнім ступенем ризику. Це зменшить загальну кількість перевірок удвічі, що дасть ефект як у вигляді зменшення адміністративного тиску, так і у вигляді зменшення кількості очних контактів.
X